Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemeken csokkenni...

Orvosi egyetemeken csokkenni fognak pár ponttal idén a ponthatarok szerintetek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem jós, így nehéz erre bármit válaszolni. Szerintem érdemi változás nem lesz. 415+ lesz mindenhol szerintem.
2020. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Nevetséges lenne, ha orvosira nagyon alacsony ponthatárral be lehetne kerülni. És nem is lenne igazságos azokkal szemben, akik évekig próbálták, teljes érettségit csináltak meg nyelvvizsgáztak is és pár ponttal maradtak le.
2020. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Miért ne lenne igazságos utolsó? Aki évekig nem kerül be,az úgy is kibukna innét.
2020. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

#2 a férőhelyek száma és a jelentkezők által elért pontok alapján húzzák meg a határt. Minden évben változik pár ponttal, minden évfolyamra mérges leszel?

Engem is csak másodjára vettek fel🤷🏻‍♂️

2020. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de szerintetek idén pár ponttal azért csökkenni fog? szóbeli hiányában nincs sok esély, hogy még jobban emelkedjen nem?
2020. jún. 1. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem azt mondtam, hogy minden évfolyamra mérges leszek, hanem azt, hogy ha most jelentősen leviszik a ponthatárt, akkor nem lesz igazságos, mert azért orvosira egy 400 alatti ponthatár igen csak nevetséges lenne. Miért kellene, hogy csökkenjen? Aki orvosira akar menni, az vállalja, hogy igenis magas a ponthatár. #3-as! Akit elsőre nem vesznek fel, egyáltalán nem biztos, hogy kibukik. Rengeteg olyat ismerek, akik másodszorra, vagy harmadszorra, sőt olyat is, akit többedszerre vettek fel és mégis elvégezte és nem éppen csak átcsúszott, hanem 4-es, 5-ös eredményekkel. De bekerülni egy nevetségesen alacsony ponthatárral igazságtalan lenne.
2020. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

#6 Nem érted, hogy a ponthatár az adott év jelentkezőihez viszonyítva változik l? Csökkenhetne akár 350-re is, ha az egész érettségit a jelenlegi követelményekkel brutál nehezére állítanák össze. A diákok általánosságban rosszul teljesítenének és bamm le kell vinni a ponthatárt, hogy beteljen a kb 200 férőhely az 1000 jelentkezőből.


2013-ban az ÁOK ponthatárok:

SZTE 383 pont, PTE 383, DE 395, SE 423

Nehéz érettségi (bevezetett 2 emelt azt hiszem ekkor volt?) > tavalyihoz képest rosszabbul sikerült dolgozatok > ponthatár csökkenés.

2012-ben mindegyik 400 felett volt. 2014-ben tudatosabban készültek a diákok az emeltre, ismét 400 fölé kerültek a ponthatárok.


Kérdező, fogalmam sincs mi lesz. Nem hiszem, hogy drasztikus csökkenés lesz.

2020. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Tök jó, hogy olyan ember akar orvos lenni, mint a 2-es/6-os, aki azt sem tudja felfogni, hogy a pontszámítás hogyan működik..
2020. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem pár ponttal biztos. A kémiát jelentős mértékben szokta emelni a szóbeli, idén olyanok is kicsúsznak, akik egy negyvenvalahány pontos kémiát húznának fel 50-60 közé szóbelivel úgy, hogy minden másból meg jó eredményük van, és 420 körül bejutnának.

Aki szerint 400 alatt igazságtalan bejutni, azt én is emlékeztetném a 2013-as évfolyamra, akik először szembesültek a két kötelező emelttel, és akiknek a ponthatár így nagyon alacsony lett. Egyébként még pár évig ezt követően is alacsonyan maradt vidéken, bár visszament 400 fölé, de nem sokkal. Az az évfolyam akkor így teljesített, többségük azóta végzett, a 400 pont alattiak is. A vizsgákon ugyanazokat a követelményeket kellett teljesíteni, sőt, emlékszem, mennyire rákészültek egyes szűklátókörűek, hogy na majd a szórótárgyak hogy kivégzik ezt a lúzer bandát. Jellemzően olyanok, akik korábban egy jó emelt biosszal, egy nyelvvizsgával és egy jó KÖZÉP kémiával kerültek be, és a hajuk kihullott volna, ha eléjük teszik az emelt kémiát. Ugyanis az emelt kémia érettségi és az orvosi...maradjunk annyiban, hogy az emelt kémián elvárt tudást kémia, vegyészmérnöki és hasonló szakokra indokoltabb elvárni. Ami az orvosin kell belőle, azt meg inkább leoktatják újra, mert tisztába vannak a középiskolai kémiaoktatással.

2020. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ha jól láttam némelyik városban tavalyhoz képest nőtt a jelentkezők száma,ez ad egy kis esélyt arra,hogy maradni fognak a tavalyi pontok.(legalábbis ott)

Sokan mondják,hogy könnyű volt idén az érettségi ,de kétlem hogy mindenki 10 ponttal jobbat írt mindenből és pótolja ezzel a kiesett szóbelit.

4-6 pont közötti esés várható lenne,10+ pont csökkenés szerintem nem lesz.:(



Mindenkinek sok sikert,ha úgy hozza a sors ,hogy idén nem vesznek fel ne adjátok fel semmiképp sem!!

2020. jún. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!