Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikusnál mennyire...

Mérnökinformatikusnál mennyire fontos a fizika?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tanulok fizikát, ugyanis rendészeti szakon vagyok, harmadikos jelenleg.


Rendőr/katona meg ilyesmi nem szeretnék lenni. (ne kérdezzétek, hogy miért mentem oda akkor, ez most másik téma)


De most nem ez a lényeg. Érdekel az informatika és gondolkozok, az egyéb egyetemi szakokon, mint pl. mérnökinformatikus, programtervezői informatikus stb..


Ha nem tanultam fizikát akkor, hogy tudnék felkészülni belőle úgy, hogy le érettségizek, vagy ez már lehetetlen? Valamint mennyire kell az?



2020. máj. 30. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én programozás tanárom mérnökinformatikusnak tanult. Én is ezt a szakot akartam választani, ezért beszéltem vele róla jó párszor. Azt mondta sokkal hangsúlyosabb, mint a többi infónál. Így letettem róla és elmentem programtervező infóra.


Ahogy olvastam több helyen azt mondják, hogy jó pár ember a fizika miatt hagyja ott ezt a szakot.


Itt van a BME-VIK mérnökinfó tanterv : [link]

Itt pedig előtanulmányi rend: [link]


Így láthatod, hogy mennyire hangsúlyos a fizika.


Mivel nem tanultál fizikát érdemes lenne felvenned a fizika fakultációt. Sokat tud segíteni. Vagy magántanár. (+Matek fakultációt is, ha kevésbé jó vagy belőle, mert az kötelező tantárgy a bemenetnél) Én úgy tudom, hogy meg kell lennie egy adott óraszámnak, hogy érettségizhessél belőle.

2020. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

A tanulmányok alat fontos a fitika. Az hogy nem tanultál fizikát közép iskolában teljesen lényehtelen. Éretségizned se kell belőle más tárgyakkal is fölvesznek.


A közép iskolás fizika tananyag nagyon kevés. Aki több fizikát tanult kb pár hétig volt előnyben.


Ha szeretnél előre tanulni akkor matematikát tanulj. A matek miatt hullanak ki nagyon sokan. (A fizika gyakorlatikag matematika.)

2020. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MLGuy ***** válasza:
100%
Pont a mérnökinfónál elég fontos. Ha el akarod kerülni, menj proginfóra vagy gazdinfóra.
2020. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!