Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állásjelentkezéskor nézik,...

Állásjelentkezéskor nézik, hogy milyen egyetemen szereztem a diplomámat? Egy BME-s mérnökinfó diploma többet ér, mintha azt az Óbudai egyetemen végezném el?

Figyelt kérdés
Valószínűleg az Óbudai egyetem mérnökinformatikus bsc képzésére fognak felvenni engem. A gyakorlatias oktatási módjuk vonzott nagyon és az is, hogy itt nem szivatnak szét annyira, mint az Eltén, vagy a BME-n. Ha itt szerzem meg a diplomámat azzal hátrányba kerülök, egy Eltén vagy egy BME-n végzett hallgatóval szemben? Ha esetleg az Óbudai Neumann karjára jársz szívesen meghallgatnám a véleményed az egyetemről.

2020. máj. 30. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Pont nem jó példát hoztál fel. Egyébként igen szerintem nézik, hogy hol végeztél de a te esetedben ezek neves egyetemek, így ilyen szempontból majdnem mindegy hova mész. Mondjuk egy Elte-Milton összehasonlításnál már nem is kérdés.
2020. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Az egyetem aránylag jó, nincs sok szivatás. Talán pont az zavaró kicsit hogy vannak nagyon nehéz kötelező tárgyak és vannak komolytalanok is. De ha pl a matek megy akkor már nem lesz nehéz neked. Ha sem a matek nem megy jól meg a programozást is nehezen fogod megérteni akkor szenvedni fogsz itt is.

Ha nem vagy hajlandó beseggelni 1-2 dolgot pl közgáz akkor is

2020. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Eleinte én is elhittem, hogy ÓE vs ELTE vs BME nagyon sokat számít a munkaerőpiacon. Aztán így most a végzős évemben jutottam el odáig, hogy valójában semmit nem számít mérnöki és IT területen. Itthon ez a 3 egyetem hasonló színvonalon van oktatásban. Kutatásban nem, de az más téma, BSc-sekre nem is vonatkozik. Mindhárom egyetemen vannak totálisan retardált hallgatók akik valahogy elvégzik, de ugyanúgy lehet találni zseniket is.

Ha becsületesen tanulsz, és odateszed magad, semmit nem fog számítani honnan a diploma. Egyedül az a fontos, hogy Te magad mit tudsz felmutatni. Állhat bármi azon a papíron, de soha nem az fog számítani, hanem a mögötte rejlő tudás. A képzés alatt próbáld magad otthon önállóan is fejleszteni. Hobbiból projektek, vagy gyakornoki munka, vagy akármi.

Viszont arra figyelj, hogy OE = BME, de BME || OE != ELTE. A programozó informatikus más mint a mérnökinformatikus.

2020. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Első munkahely esetében, két full pályakezdő esetében nézik. Utána meg már a kutyát sem érdekli.
2020. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Eleve akkora gondok vannak a mérnökinformatikus képzéssel, hogy érdektelen, hogy ezen belül hol végezted el.
2020. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a főnökeim sosem tudják melyik egyetemen tanulok.

Én mikor elkezdtem diákmunkára járni akkor bemutatkozásnál jött szóba egyedül, meg a kollégákkal való beszélgetés során ez a "téged is tanított ő vagy ő?", de sosem éreztem azt, hogy most hátrányban lennék, lenéznének. Nyilván ez egy tök átlagos multinál történt, ahol annyira nagy szabad mozgástered nincsen.

Én úgy gondolom, hogy az egyéni kompetenciák, van-e gyakorlati helyed, milyen nyelveket ismersz, programozás hogy megy, sokkal fontosabbak, mint maga az egyetem neve. De ezen én is csak akkor gondolkoztam el, mikor a főnököm nem tudta hol tanulok.

2020. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel, hogy hol szerezted a diplomádat. Az IT-ban meg pláne nem. Mindenki otthon tanul meg programozni, az alapelveket meg ugyanazokból a könyvekből (Robert C. Martin stb.). Tök mindegy, hova jársz.
2021. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Nem igazán.
2022. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!