Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Zrínyi és a Kölcsey gimnáziu...

A Zrínyi és a Kölcsey gimnáziumról Zalaegerszegen lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Melyik iskolának jó a közössége? Van hierarchia a felsőbbévesek és az alsóbbévesek között? Összetartóak a közösségek?

Melyik iskolából van több esély bekerülni egy orvosi egyetemre vagy melyik iskolában jobb a biológia kémia fakt ?mindkét suliban a kéttannyelvű rész érdekelne vagyis a zrinyiben az angol?



2020. máj. 31. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Zrínyiben nincs kéttannyelvű. Ha komoly iskolát akarsz, akkor először mindenképp ide jelentkezz.


Nem tudom milyen hierarchiára gondolsz, ilyen nincs. Ez nem egy idióta amerikai film. A közösség összetartósága meg csak annak a tagjain múlik.

2020. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ez a két opció van, akkor mindenféleképpen a Kölcsey. A közösségek sokkal jobban összetartanak, és nyitottabbak. Milyen kéttannyelvű érdekelne? (Azt ugye tudod, hogy ha kéttannyelvűs vagy, akkor az adott nyelven kell majd tanulnod bizonyos tárgyakat, pl matekot és történelrmet, ami valószínűleg nem lesz könnyű?)

Zrínyit abszolút nem ajánlom. Biztosan te is hallottál arról, hogy versenyistálló, és ezt abszolút nem alaptalanul mondják. Ha valamiből négyest kapsz már éreztetik veled, hogy semmire sem fogod vinni, ezért a diákok nagy része előbb-utóbb kikészül tőle. Szóval csak akkor menj oda, ha képes vagy rengeteget tanulni, és elfogadni azt, hogy mindenből jónak kell lenned, különben semmibe vesznek. Ráadásul a nyelvoktatás a sulinak nem az erőssége, nyelvtagozaton is hatalmas hangsúly van a matekon és a fizikán.

Mivel biológia-kémia érdekel és nincsen ilyen tagozat egyik helyen se, ez nehéz döntés. De vedd figyelembe azt, hogy a Kölcsey laborja a legjobb a környéken, ahová a faktosok más iskolákból sokszor át szoktak járni. Tehát ha oda mennél, az egész helyben lenne és már az alap órákon 9-10be rengeteg kísérletezés van a többi hellyel ellentétben. Szoktak indítani csapatokat innen elsősegély versenyekre is, ami gondolom az orvosi miatt érdekelhet.

Ha jól megtanulod érettségire, akkor bármelyik helyről be tudsz kerülni az orvosira. Mivel úgy néz ki, hogy a nyelvtagozat érdekel, elgondolkodhatnál a Mindszentyn is. Van angol-német/orosz/francia tagozat, mindkét nyelvből heti öt óra, így négy év alatt lazán felvisznek középfokra, és még a nyelvi előkészítővel sem veszítesz egy évet, úgy mint a másik kettőnél. Emellett a biológia oktatás nagyon jó, és kémiából is nagyon jó a tanár. Tudom, hogy nem a legerősebb iskolának mondják, de ott tényleg hagynak kibontakozni, és elfogadják azt, hogy jobban csak azokba a tantárgyakba mélyedsz bele, amik érdekelnek téged. Az, hogy egyházi, az ne tartson vissza, mert a diákok nagy része nem vallásos.

Tehát a Kölcseyt ajánlom (vagy a Mindszentyt) és a Zrínyit semmifélekképpen sem.

Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel. :)

2020. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Az utolsó válaszoló iskolapéldája a tudatlan Kölcsey fanoknak.

A Zrínyiben sem tesznek úgy, mintha nem érnél semmit, mert négyesed van. Ezt a Kölcseysek találták ki, hogy jobbnak hihessék magukat.


Sokan azért gondolják az iskolát versenyistállónak, mert kifelé ezt kommunikálják.


Ettől függetlenül a közösség jó, talán a legjobb. Hogy miért? Mert nem beképzelt drogdíler fiatalok a vezéregyéniségek, mint másutt.


A Mindszentyt meg hagyjuk, akkor már mehetnél szakmunkásba is.

2020. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy a középiskolai rangsorokban jól szerepel valami, az nem azt jelenti, hogy jó hely. Persze, jobbak az eredmények, de ennyi. Nem ad semmivel többet a folyamatos idegeskedésen kívül, mert aki tanulni akar, az mindenütt megtudja. Nem számít, hogy az ország legerősebb vagy leggyengébb helyéről mész, az érettségi mindenütt ugyanaz.

Amiket én közöltem, azok valós tapasztalatok. A tényeket, minthogy a Kölcsey laborja miatt a kémia ott a legjobb, nem tudja az megváltoztatni, hogy szimpatikus-e a hely vagy nem.

Amiket a Zrínyiről írtam, az is igaz. Rengeteg ember, aki tényleg odajár mondta/mondja ezt, szóval biztosan nem alaptalanul. Ezt nem a Kölcseysek találják ki, csak így könnyebb lereagálni, és megpróbálni elrejteni a teljesen nyilvánvaló dolgokat.

A közösség a Zrínyiben nem túl jó, mivel a versenyszellem erre is kihat. Nem tudom, hogy a drogdíleres dolgot honnan vetted, de semelyik sulibn sem ez a helyzet, legalábbis gimnáziumban biztos nem.

A Mindszenty is Gimnázium. Talán tanulmányi eredményekben nem ez a legjobb hely, de emberileg igen. Innen is ugyanúgy mennek orvosnak, mérnöknek mint a többi helyről és be is kerülnek. Ugyanúgy megtanítanak mindent, mint máshol, csak kevesebb stressz jár hozzá, ami abszolút nem hátrány. Szóval még mindig ez a legjobb hely, akárki akármit mond.

2020. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a Zrínyiben nincs ilyen, mert oda jártam. A Kölcsey dílerekről meg azért nem tudsz, mert nem dicsekednek vele. De javaslom kérdezz meg valakit aki oda jár.
2020. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nem mostanában jártál oda. Elhiszem, hogy régebben nem ez volt a helyzet, de sajnos most már így van. Nem akarok vitatkozni, mert tudom, hogy mindenki máshogy látja a dolgokat, de a nagy többség ezt tapasztalja. Ha nem vagy kiemelkedően okos, de jól szeretnél teljesíteni, akkor nagyon nagy lesz rajtad a nyomás, amit sokan egy idő után már nem bírnak.

Arról hallottam, hogy valakiket elkaptak kb egy évvel ezelőtt vamaikor, de szerintem az ilyen nem a helyet, hanem azt a pár diákot minősíti. Ez miatt nem kell rossznak nevezni egy helyet, mert lehet, hogy ez máshol is így megy, csak ott még nrm kaptak el senkit se vele.

2020. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És esetleg a biológia melyik helyen jobb arról lehet tudni és még annyi hogy a Kölcseyben kötelező angolul érettségizni mert már van angol nyelvvizsgam és magyarul szeretnék érettsegizni
2020. máj. 31. 12:27
 8/10 anonim ***** válasza:

A biológiáról nem tudom, hogy melyik helyen jobb.

Hát ha kéttannyelvűre mész, akkor gondolom te is tudod, hogy néhány tantárgyat angolul fogsz tanulni (pl matek, töri...) Így valószínűleg a szakszavakat meg hasonlóakat magyarul kevésbé fogod tudni, így egyszerűbb lesz majd angol nyelven érettségizni belőlük.

Azt nem tudom, hogy ez kötelező-e. Az biztos, hogy ha csinálsz majd egy 5os emelt angolt, és mellé két tantárgyból angol nyelven sikeresen leérettségizel, akkor c1es nyelvvizsgát kapsz az érettségivel.

Ha már van angol nyelvvizsgád, akkor szerintem ne angol tagozatra menj, de ez persze csak az én véleményem. Az angol nyelvet középszintről már otthon, magadtól is könnyen fel lehet hozni, és ha angol mellett még további két nyelven tudsz, akkor a jövőben majd sokkal több esélyed lesz a munkaerőpiacon.

2020. jún. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Mindszenty-be járok 7. osztály óta (10.-es leszek idén), és nagyon jól érzem magam, normálisak, kedvesek a tanárok és nem vagyunk túlhajszolva, de azért oda kell tenni magunkat. Én angol-francia tagozatra járok, nincs viszonyítási alapom, de szerintem jól fel lehet készülni itt a nyelvvizsgára.
2020. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha még bárkinek aktuális, akkor a Kölcseyt kerüljétek el! Pláne az A osztályt, igaz 4 év alatt sok tanár más lett,.de nagyrészük ugyanaz. Pláne a botlábú, focista egyen osztályfőnök. Anyukám sem akarta, hogy a Zrínyibe menjek, mert "versenyistálló", meg mindenképpen 4 évfolyamosra akartak járatni. Igaz azóta láttam a kéttannyelvű is négyévfolyamos lett. Az nyilvánvaló, hogy az "A a szar osztály", aszerint is kezelnek, a legrosszabb tanárokat adják. Aki tanulni akar, azt kicsinálják, még a tanárok is. Ott releváns, hogy minimum 2-3 tantárgyból bukásra kell állnod. Bár pont azok már nincsenek ott. Elnézik, ha egyik diákot bántják, gúnyolják, megalázzák, "jól tanul, kerekeskeszékes stb.". Nálunk fele osztály megbukott volna matekból is, ha nem csinosítgatnak rajta. A magyar tanárnő direktbe lepontotzott mindenkit. Semmi segítséget nem adnak sem a nyelvvizsgához (magam mentem el, magam készültem otthon és titkoltam, mert "minek neked az, buta vagy"), meg a továbbtanuláshoz is. Kvázi kiröhögnek, ha valami komolyabb szakra mész, egészségfejlesztő és hasonló jó lesz ide, majd "ofő" felkészít, ja az sem. Nagyon pofára megy sok tárgy és osztályzás, A-snak úgyis mindegy. Ha kicsit is jótanuló vagy, vagy tovább szeretnél tanulni és a nem a berúgás minden hétvégén, szünetben cigizés és tudatmódosító szerek, órák alatt cigi sodrás és bukás a célod, amihez minden segítséget meg is adnak, akkor kerüld el! Annak idején nekünk is ezt mondták nyílt napon, kb. 1 mondattal lerendezték, hogy "A-ba ne menjenek, arról nem is beszélünk, esetleg akinek fontos a 4 év, de inkább kéttannyelvű". Nem is tesz az iskola semmit, hogy ez máshogy legyen!
febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!