Van olyan, aki a Szinyei Merse Pál Gimnáziumában tanul(t) távoktatáson?

Figyelt kérdés

Jelenleg nappali tagozaton tanulok egy gimnáziumban, szeptembertől leszek végzős, viszont át szeretnék menni bizonyos okokból távoktatásra. (és igen, tudom, hogy szorgalomra, kitartásra van szükség, hiszen magamtól kell tanulnom, de most ahogy ez a karanténhelyzet a távoktatás bevezetésére kényszerítette az iskolákat, rájöttem, hogy nekem jobban bevált, én személy szerint többet tanulok, mint ezelőtt, és úgy érzem, hatékonyabban is)


Ezért találtam a Szinyeit, nekem szimpatikusnak tűnik, de azért kíváncsi lennék az oda járók véleményére, illetve feltennék néhány kérdést:


-Milyenek a tanárok?

-Hogyan vannak a vizsgák, beszámolók?

-Valóban be lehet járni az estisek órájára, ha szükséges?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2020. máj. 31. 09:48
 1/5 anonim válasza:
90%

A Szinyeibe SEMMIKÉPP! Én menekültem onnan, semmi szervezettség, totális káosz, a tanárok semmit nem tartanak kézben, a vizsgák nevetségesek. A tanárok kedvesek egyébként, de olyan szinten nem értenek ahhoz amit csinálnak, annyira rosszul tanítanak és még rosszabb annyira nem tudják kézben tartani a dolgokat, hogy nem sokat ér, hogy amúgy jóindulatúak. Távoktatásosként beülhetsz estis órákra, igen, de nagyon nem éri meg, mert ugyanúgy semmit nem fogsz megtudni, mintha nem ülnél be, értelmetlen. Persze jó, hogy semmit nem kell csinálni, egészen addig, amíg érettségi előtt nem állsz, úgy, hogy a totális semmire kaptad az ötösöket, ezért nem tudsz semmit. Volt ez a botrány tavaly, azóta az egész, ami nem a nappali tagozat, szétesett. Nincs normális vezetés, amikor oda jártam még titkárság sem volt, ja és konkrétan nem volt bizonyos tárgyakból tanár, pedig tanulnunk kellett volna a tárgyat, csak a tanár elment a suliból, és új nem jött, ezért távoktatáson sem kaptunk anyagokat hozzá. Beiratkozni is alig tudtam, háromszor küldtek el mindenkit azzal, hogy most mégsem érnek rá a beiratkozásra. Később is így folytatódott. Távoktatáson kezdtem ott, de olyan szinten nem haladt semerre a dolog, annyira lesz**ták a tanárok, hogy átmentem a személyes részvételű esti tagozatára. Na onnan aztán végképp menekültem, mert be se jártak a tanárok, szóval végül váltottam, most esti tagozaton vagyok egy másik helyen. Sajnos itt nincs távoktatásos opció alap esetben, ezért nem tudom ajánlani neked, de a Szinyeibe semmiképp ne menj, ha jót akarsz. Biztosan vannak egyébként ilyen iskolák, amik jók, csak ezek általában fizetősek, de szerintem évi 60-70 ezer forint nem vészes, ha utána tényleg foglalkoznak veled és a megfelelő képesítést kapod, nyilván kinek mi a sok, de én a helyedben ilyen helyeket keresnék, ha megengedheted magadnak.

Illetve ha érdekel a sima esti tagozat (heti kétszer jársz be ha van időd, ha nincs akkor megdumálod a tanárokkal, hogy küldjék az anyagot, amúgy délután vannak az órák, vizsgázol), akkor írj, tudom ajánlani a mostani sulimat.

2020. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Igen, megköszönöm, ha leírod, melyikbe jársz.

2020. jún. 1. 00:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Én oda járok, bár még csak 1 éve, úgyhogy olyan hatalmas tapasztalatom nincs. Én nem tapasztaltam azt, amit az előző válaszoló írt.

Korábban magántanuló voltam és a volt iskolámban tényleg elég nagy káosz volt, ott nem válaszoltak az emailekre, semmit nem mondtak meg maguktól, nem lehetett tudni júniusban sem, hogy pontosan mikor lesznek a vizsgák stb.

Én a Szinyeiben nem ezt tapasztaltam. Az emailekre nekem eddig mindig gyorsan válaszoltak, a tanárok rendesnek, kedvesnek tűnnek (azt, hogy hogy tanítanak, nem tudom, mert csak a konzultációra mentem el), minden információ le van írva a honlapon időben, a vizsgabeosztás is időben megvan és már szeptemberben lehet tudni, hogy melyik héten kell számítani a vizsgákra. A tételek, segédanyagok is fent vannak a moodleben. Amit én tapasztaltam negatívumként, az az, hogy a titkárságon tényleg nem valami segítőkészek és kedvesek.

A színvonala az oktatásnak biztos nem olyan, mint nappali tagozaton, de ez általában minden esti iskolára jellemző. De ha távoktatásos lennél, akkor úgysem kell bejárnod, csak a konzultációkra (de az sem kötelező, csak ajánlott), szóval a saját tempódban tanulhatsz, ha valami nem megy vagy valamiből emeltezni szeretnél vagy fontos neked a továbbtanuláshoz, akkor érdemes magántanárt felkeresni. Vagy járhatsz érettségi felkészítőre.

Az egyetlen dolog, ami rizikós, hogy távoktatáson évi egy osztályozó vizsga van, ami a 12.-eseknek áprilisban van nem sokkal az érettségi előtt (talán 2 héttel korábban) egy egész éves anyagból, minden tantárgyból szóbeli és írásbeli is. Szóval én ezért nem lennék utolsó évben távoktatáson, az volt a tervem, hogy akkor majd estire megyek, de amit az első írt, az kicsit elbizonytalanított.

2020. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

És akkor év közben 12-ben egyáltalán nem kapunk osztályzatot? Ezt azért kérdezem, mert továbbtanuláshoz szükség van a 12. félévi jegyekre...

2020. jún. 4. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Távoktatáson csak év végi vizsga van, úgyhogy nem.

Nem a 11. és 12. Év végi jegy számít?

2020. jún. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!