Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológiára, kémiára...

Emelt biológiára, kémiára felkészülés 1 év alatt? Hogy fogja hozzá?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem és elrontottam a magyar emeltem. Esélytelen, hogy felfegyenek, mert így 280 körüli pontom van.

Teljesen új irányt akarok venni. Az orvosi az új cél. Ha sikerül mind a két emelt 70%-ra 450 pontom lesz.

Most akarok nekiállni tanulni. Nem holnap. Mit szerezzek be? Hogy induljak el?

Nem 0-ról indulnék. Mindig 4.5-ös tanuló voltam. Kémiábol 4-es voltam es bioszból is gyakrabban annyi, de az jobban ment.



2020. jún. 1. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Biológia: Mozaik évfolyamos könyvei. Esetleg a 130 tétel biológiából a szóbeli érettségire. Ismétlésnek a Nagy Etele-féle jegyzet.

Kémia: Mozaik 11-12 érettségi előkészítő kötet. Villányi: Ötösöm lesz... példatár (de csak a legnehezebb feladatok lesznek hasonlóak ahhoz, amivel az érettségin is találkozol majd) Ismétlésnek: Villányi: felkészülés a kétszintű érettségire. Egy anyag a kísérletekről.

Úgy oszd el az anyagot, hogy áprilisban már csak ismételj!

2020. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kémiatanár ***** válasza:
100%

Én mindenképp ajánlom, hogy keress fel egy magántanárt. Hogyha középszinten tanultál gimiben bioszt és kémiát, ráadásul azóta nem is foglalkoztál vele azóta komolyan, akkor az emelt szintű érettségi nagyon nagy ugrás lesz. Én nem azt mondom, hogy lehetetlen (pláne magántanárral), de kemény lesz. :)

Egyébként akármilyen könyvből is tanulsz, mindenképp nézd az érettségi követelményeket és úgy készülj, a bioszos mozaik pl. tele van egy csomó fölösleges dologgal, viszont sok helyen meg pont hogy hiányos. De összességében valóban az a legjobb tk-család.

2020. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Petneki József ***** válasza:
100%

Pont amiatt, amit a kettes hozzászóló említett, én beszereznék több könyvet is az évfolyamosak közül, hogy a Mozaik hiányosságait pótolja, és hogy legyen összehasonlítási alap: én tehát az ingyenesen letölthető OFI-s könyveket is ajánlanám. Ha nem értesz egy koncepciót az egyik könyvben, akkor megnézheted a másikban egy eltérő megfogalmazásban.


Ezen kívül ha már a gyakorlás résznél tartasz, akkor nyilvánvalóan azzal jársz a legjobban, ha az oktatas.hu-ról letöltesz emelt szintű érettségi feladatlapokat, és azokat elkezded megoldani.


Magántanár nélkül is meg lehet csinálni, amit elterveztél, de tanárral ugyanazt sokkal rövidebb idő alatt meg lehet valósítani. Ha elakadsz valahol, akkor van kihez fordulni, és sokat számít, hogy beszél és beszéltet valaki élőszóban.

2020. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én faktos voltam, bár nem voltak túl jó tanáraim és én sem tanultam elég hatékonyan. Nem vettek fel elsőre. Második nekifutáskor 4 hónapot készültem a két emeletre csoportos órán és fel is vettek. Nagyon jó tanár volt. Szóval 1 év alatt simán felkészülsz.

Biológiából a mozaikos könyveket, kémiából az "Ötösöm lesz" könyvet a számolásokhoz, az elmélethez Villányi "Kémia összefoglaló középiskolásoknak" c. könyvet használtam.

2020. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Nagyon hasznosak és motiválóak voltak. Már intézkedtem is a magántanárral kapcsolatban, és már könyveket is rendeltem.
2020. jún. 2. 08:34
 6/8 A kérdező kommentje:

Sikerült pár biosz könyvet szereznem faktosoktól is. Most így van Mozaikos 10,11,12. Kleininger Tamás Témavazlatok biológiához, 99 témakör, illetve a 130 tétel.

Ők ezekből készültek.

Még annyi kérdés merült fel bennem, hogy hatékonyabb lenne-e a tanulás, ha az oktoberin letenném a bioszt, májusin pedig a kémiát. Es így ketté szedve tanulnám.

2020. jún. 2. 17:15
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Bár én fizikáztam, ugyanúgy orvosira jelentkeztem. Meg tudod tanulni mindkettőt 1 év alatt, nekem is sikerült mindkettőt 90 felettire írnom, pedig szakközépből jöttem ahol csak alap szinten tanultam biológiát. Biológiához ajánlom a mozaikos könyveket, valamint a "Nagy biológia feladatgyűjtemény"-t (zöld könyv Szerényi Gábortól). Előbbiből megtanulod az elméletet utóbbival pótlod az előbbi könyvek hiányosságait, valamit a feladatokról is kialakul egy képed. Fontosnak tartom hogy menj végig az összes érettségi feladatlapon, ha valamit nem tudsz keresd ki könyvből vagy neten. Kémiához nyílván nem tudok így semmit se mondani, viszont annyit még hozzátennék ha mindkettő emelted 70% lesz akkor 440 nél némileg kevesebb pontod lehet maximum, ha minden másik érettségid hibátlan, valamint az érettségi tantárgyaid mind ötösek voltak 11-12.-ben. Pontszámításnál minden %-ot amit vesztesz egy emeltnél annyi pontot vesztesz az 500 pontodból is, ez így rögtön -60 pont, valamint még beleszámít az összesített érettségi %-ok átlagába is amit jócskán lehúznak így. Nem elvenni akarom ezzel a kedved csak nem akarom, hogy most úgy gondold hogy elég lesz az a 70% később meg besülsz. Sok sikert, minden rajtad múlik.
2020. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biológiához ezen az oldalon találhatsz olyan vázlatokat,amikben minden benne van,ami az emelthez kell+gyakorlásnak feladatok is vannak némelyik vázlat végén: [link]

Kémiánól Villányi könyvei a legjobbak (szerintem),van egy olyan könyve is,amiben elméleti és számolós feladatok is vannak(Kémia a kétszintű érettségire),egy olyan,amiben csak számolás van (Ötösöm lesz kémiából) és olyan is,amiben vázlatok vannak(Összefoglaló középsiskolásoknak),esetleg még a Mozaikos könyvek. Emelten se vészes az elmélet,ha érted a kísérletek lényegét,és a jelenségek okait(elméleti résznél ez a legnehezebb,legalábbis nekem).


Idén érettségiztem,nagyrészt ezekből készültem(+kémiából még különtanárral),mindkettő 80+% lett. És a kémiára én is 1 év alatt készültem fel :D Sok sikert jövőre.

2020. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!