Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki milyen szakot választott...

Ki milyen szakot választott az egyetemen, mit fogy így dolgozni?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy a különböző szakok neve mögött milyen munkalehetőség áll, melyik egyetem és milyen a szak.

Azért kérdezem észt mert tanácstalan vagyok és érdekel ki mit választott és miért



2020. jún. 1. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Hát elsősorban a nemedet kellene tudni.

Egyébként fedezd fel mik azok a vonalak amik érdekelnek, eszerint járj utána melyik szak lehetne a legideálisabb.

Én jogásznak tanulok, ami például rengeteg tanulást igényel és az ágazatok is viszonylag szűkek, főleg hogy külföldön nemigazán tudom majd ezt kamatoztatni

2020. jún. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sok szak létezik, illetve nézz álláshirdetéseket is akár.

[link]

Ha rákeresel a szakra, ott van végzés utáni kilátások, statisztikák, szakmatérkép.


Informatikus elég sok pozíciót be tudok tölteni. Szoftver fejlesztés, tesztelés, hálózat építés, kutatás-fejlesztés, IT tanácsadás, rendszerüzemeltetés, ERP rendszerek, projektmenedzsment stb.

Érdekesebb munkák mint etikus hacker, business analyst, design-tervezés, szimulációk.


miért választottam? Rengeteg-féle munkát vállalhatok, ami nem monoton. Illetve a munka egyik fontos célja a megfelelő jöveledem is biztosított számomra.

Ezen kívül szakmai és emberi fejlődés, nyelvtanulás, mint gépi, mint emberi.

Továbbá saját vállalkozás is elindítható, home office megoldások, folyamatos önképzés.

2020. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnöknek tanulok. Minőségirányítási mérnök leszek. Igazából már most ebben dolgozok, csak minőségirányítási mérnök képzés BSC-n nincs, csak szakmérnökin. Ezért maradt a gépészmérnök, minügyes szakiránnyal.
2020. jún. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

BGE marketingre jártam alapképzésben, utána CEU MBA-re, most meg mesterséges intelligenciát tanulok egy amerikai programban. Ezzel a végzettséggel dolgoztam webprogramozóként, marketing vezetőként, és nagyvállalati stratégián három országban.


De — mivel gondolom ez érdekel – ha újrakezdhetném: szociológiát és kulturális antropológiát tanulnék nappalin (ezt szerintem elvinném phd-ig), mellette kereskedelem és marketinget, majd pedig survey statisztika mesterszakot az eltén; vagy valamilyen data science mesterszakot külföldön.

2020. jún. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Programtervező informatikusként végeztem az ELTE-n, szoftverfejlesztőként dolgozom jelenleg. Amikor befejeztem az egyetemet Supportoztam.

Én azért választottam ezt a szakot anno, mert jó voltam matekból, az infó is érdekelt, bár sosem programoztam előtte:D

Nem csináltam mestert, csak egy BSC-m van.

2020. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!