Orvosi vagy jogi egyetem?

Figyelt kérdés

10. osztályos tanuló vagyok, most kellett fakultációkat választanom. A választottak biológia és idegennyelv. Kb 2 éve elhatároztam, hogy az orvosira szeretnék továbbmenni, viszont most jelezte az iskolám, hogy nem indítanak se kémia, se fizika faktot... szüleim meg nem engedhetik meg maguknak hogy külön tanárt fizessenek számomra. A lényeg, hogy hamar fel is adtam. A gyógytornász szak is tetszik és még a pszichológia is.

Viszont... Még tavaly voltam a jogon nyíltnapon és nagyon megtetszett. Nem hittem volna hogy valaha is ezt mondom, de nem tudok dönteni. Széles az érdeklődési köröm és sehogy se tudom leszűkíteni.

Rokonaim azt javasolták, hogy tanuljak kémiára autodidakta módon és akkor meglesz az emelt érettségim és mehetek is az egyetemre. Azért szerintem ez nem olyan egyszerű mint ahogy ők azt elképzelik.😅 Belegondolni hogy egyedül fel tudjak készülni egy emelt érettségire, méghozzá egy olyan tantárgyból, amit soha nem tanultam normálisan... szinte lehetetlen hogy meg tudjam csinálni.


Nektek mi a véleményetek erről? Emelt érettségire való felkészülés autodidakta módon? Kémiából?

Vagy maradjak a jog mellett? Ahhoz elegendő pontom lesz. Vagy a gyógytornász mellett döntsek? Pszichológia?!


Ehh... ez a bőség zavara.:D


Melyik érné meg a legjobban? Melyikkel lehet majd könnyen elhelyezkedni?



2020. jún. 2. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az legyen orvos, aki 2 év alatt meg tudja tanulni úgy a kémiát, hogy fel is vegyék. ' Azért szerintem ez nem olyan egyszerű mint ahogy ők azt elképzelik". Pedig de. Könyvek és segg kell hozzá, semmi más. Ahogy az orvosi egészéhez.


De te nem akarsz orvos lenni, szerintem. Aki tényleg elhivatott, az elé falat húzhatnak, akkor is megmássza. Te első nehézségre feladtad, szóval szerintem az orvosi felejtős.


Ha a könnyebbik utat választod, akkor legyél gyógytornász, ahhoz kb. semmit se kell már tanulnod és kész is vagy.


Ha pedig hajlandó vagy beletenni a munkát, akkor kezd néhány önismereti teszt elvégzésével és gondold végig, hogy mi az, ami értéket képvisel számodra az életben és hogyan tudod azt elérni.

2020. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem értek egyet azzal, hogy leülsz oszt megtanulod a kémiát. Ott azért kell ez bizonyos gondoskodás, amit nem biztos, hogy egy gimnazista egyedül el tud sajátítani. Az egyetemen sok mindent egyedül kell megtanulni, de az egy másik szint és nem lehet oda ugrani, teljesíteni kell az előzőt.

Viszont "Aki tényleg elhivatott, az elé falat húzhatnak, akkor is megmássza".[#1] 👌🏻

2020. jún. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Másik szint? Tehát 16-17évesen nem tudja megcsinálni (az internet napi szintű elérésével), de 18 évesen az orvosin menni fog? Nem hiszek a csodákban. A befektetett munkában annál inkább. Nagyon jó könyvek vannak kémiából és iszonyatosan sok anyag a neten. Menni kell utána és csinálni. Végigvenni a könyveket, fórumokon kérdezni, több helyen utánaolvasni, videókat nézni, aztán ha végigért, akkor jöhetnek az érettségi feladatsorok, megoldással. Nem lehetetlen ez, de nem kell elhazudni, brutál sok munka. Ahogy az orvosi is lenne.
2020. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem csoda, hanem FEJLŐDÉS. Fizikai, mentális, szociális, MINDEN. Az ember fejlődik. Igen, évről évre. Gyermekkorban valahogy senki nem kérdőjelezi meg, így ezt legalább nem kell ragoznom. Serdülőkorban is RENGETEGET fejlődünk. Egy kilencedikes (~15) éves és egy érettségiző (~18) között nagy különbség van! Pedig csak 3-4 évről van szó. Aztán amikor bekerülsz az egyetemre (ha bekerülsz) nagy nyomás nehezedik rád, vagy megbirkózol vele vagy csúszol/kiesel. Az egyetemen is vannak oktatók, gyakorlatvezetők, évfolyamtársak és felsőbb évesek, akiktől segítséget lehet kérni.


Érdekes, régen azon hisztiztem, hogy fogok 4, NÉGY(!) oldalt megtanulni témazáró dolgozatra töriből. (Tele voltak az oldalak képekkel is. Anyukám nagyon megmosolygott, utólag mondta el). :DDD Most mégis ötödévemet végzem az orvosin.

2020. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Az is hiszti volt csak, semmi más. 14 és 24 is ment volna. Nem egy gimnazistának sikerül is. Nem értek egyet azzal, hogy ne tudná megtanulni, ha akarja. De szerintem nem baj, ha ebben nem értünk egyet, mivel nem fogja akarni, meg nem is tartozik ránk, nyilván.
2020. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem sikerült egyedül, mindkettő nagyon jó lett, annyira hogy akármelyik (orvosi) egyetemre biztosan felvennének és csak tanulni kellett. Őszintén szólva nem értem mi ez a különtanártól való függés mostanság, sok olyat ismerek aki járt és elrontotta az érettségiket. Én jobban szeretem megszervezni saját tanulásomat, ajánlom neked is. Egyedül könnyebben rájössz mik a gyengéid, miben kell erősítened. Lehet még nem tudod hogy kell egyedül tanulni, de így nem is fogod megtudni.
2020. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Jogász nehezebb (saját tapasztalataim alapján írom).
2021. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mérhető objektíve ez alapján, mindkettő másként nehéz.


Egy jogásznak valószínű nehéz az orvosi, de fordítva is fennáll ez.:)

2021. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok! Orvosként azt kell mondanom, nem hasonlítható össze a két tudományterület. Volt férjem jogász (úgyhogy elfogultsággal vádolni nem lehet), illetve fiatalkori társaságomban nagyon sok jogvégzett volt, és azt kell mondjam, mindkettő ugyanolyan nehéz, és elhivatottság kell mindkettőhöz! Tudom, láttam mennyit kellett tanulniuk nekik IS, diploma és szakvizsga között IS, szóval nekik sem egyszerű, az összehasonlítgatás pedig felesleges.

Nem hiába van, aki 7-8. évben még nem jutott el záróvizsgákig. Az meg nem a jogászok hibája, hogy a jogi felsőoktatásból eltávolítani nem, vagy csak nehezen lehet a jogszabályok miatt az oda nem való hallgatókat. Attól még az, aki nem 10 év alatt végezte el, nem kihasználta e "joghézagot", ugyanazon nehézségű diplomát kap, mint az orvos!

Orvosként úgy látom, az orvosok - legtöbben - nehezen ismerik be, nem csak az ő diplomájuk bír presztízzsel. Tőlünk nyugatra is igenis nagy a jogászpresztízs, az USA-ban is.

2021. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még, hogy nem kérdés: a jognál nehézség még az eltérő jogrendszerek miatti nehezebb diplomahonosítás is.

Amúgy nyugatabbra így pl. Svédországban, Németországban saját tapasztalatom szerint ugyanaz kb. a bérezés is a jogászoknál, orvosoknál, ott szerintem ilyen kérdések nem nagyon vannak.

2021. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!