ELTE-ÁJK vélemények?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszait várnám akik ide jártak/járnak, és van személyes tapasztalatuk az egyetemmel kapcsolatban :)

Melyik tantárgyból javasoljátok az emelt szintű érettségit?

Igaz az, hogy a tananyag mennyiségétől nincs időd élni?

Megéri ide jelentkezni?

Bármilyen hasznos információt megköszönnék!



2020. jún. 5. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Töri emelt és nyelv/magyar emelt.

Én töriből csak közepeztem, mert így biztos voltam benne, hogy magasabb %-ot érek el és jobban jövök ki, angolból pedig emelteztem. Ettől függetlenül a törit nem árt emelt szinten ismerni.


A tananyag mennyiségének megítélése relatív. Képességeidtől és attól is függ, milyen szintet szeretnél teljesíteni. Van olyan, aki 4,5 fölött van, mégis jut ideje mindenre, minden héten bulizik stb. Más másik egyetemet is végez vele párhuzamosan. Persze akadnak olyanok is, akik bukdácsolnak, dehát mindenhol vannak ilyenek.


Szerintem megéri ide jelentkezni, ha komoly terveid vannak. Színvonalas egyetem, jó diplomát ad. Persze nem mondom, hogy minden tökéletes, valaki a Pázmányra esküszik, de kinek a pap, kinek a papné. :)

2020. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy lehetőségek terén az ELTE többet tud nyújtani más jogi egyetemeknél, például diákszervezetek, diákkörök, szakkolik, csereprogramok, perbeszédversenyek, egyéb külföldi lehetőségek. Ezeket nehezebb elérni más jogi egyetemeken vagy adott esetben lehetetlen is (például külföldi perbeszédversenyeken szinte csak az ELTE indít csapatot). Manapság szerintem pedig fontos, hogy a diploma mellé fel tudj mutatni valami pluszt is, meg elsajátíts olyan soft skilleket amik minden munkahelyen jól jöhetnek.
2020. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy (vagy rengeteg...) rangsor. Mindenhol lathato, hogy ELTE az elso. Akkor nem ertem megis minek akar barki olyan helyre menni, ami csak masodik vagy tobbedik.... (nyilvan ha tavolsag az oka megertem, de Pazmany ELTE azer eleg kozel van egymashoz)

Aztan lehet csak en vagyok maximalista, hogy ha mar csinalom akkor azt rendesen...

Amugy en a tori+idegen nyelv kombora eskuszok, nekem az valt be, de kinek mi :D

Azt, hogy mire van idod, te dontod el. Minimalis tanulassal is at lehet jutni mindenen (tapasztalat), nyilvan rosszabb jeggyel. Aztan persze van aki ezt benezi, de ha nem 5 ev alatt vegez valaki az se szegyen. Szoval nem igaz, hogy ELTE mellett nincs eleted. Max vannak olyan hetek, amikor nincs, de igazabol minden a te donteseden mulik szerintem.

Abszolut megeri ide jelentkezni. Komoly helyeken diploma alapjan is szurnek, es ha jo embert keresnek lehuzzak a WCn a nem ELTEseket. (ugyancsak tapasztalat)

De ha belevagsz, kosd fel a gatyad mer ez nem aza szak azer ahol elevickelhetsz majd a semmivel :D

2020. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!