Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján döntetek, hogy...

Mi alapján döntetek, hogy milyen mesterképzésre menjetek ha nagy a paletta?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult helyzetben vagyok, mert már lassan választanom kéne milyen MSc-re megyek tovább. Egyébként infós BSc szakon végzek jövőre, ráadásul Angliában, ahol milliónyi különböző mesterképzés van IT-n belül is.

4 egyetem is szóba jön a környéken, 5-6 féle területtel, de konkrétan mindegyik ugyanúgy érdekel, így választani sem tudok nagyon.

Már lassan ott tartok, hogy az egyetem hírneve alapján választok, mert elég döntésképtelen lettem, mert mindegyik felkelti az érdeklődésem.


Ti hogy választatok szakot? Akár alapképzésre, akár mesterképzésre. Milyen szempontok alapján? Rengeteget olvasok mindegyik területről ami szóba jön, mindegyikről elkezdtem online kurzusokat is, hogy jobban elmélyedhessek benne, ami segíthet könnyebben választani.

Elkezdtem elemezni a tantárgyakat is mindegyik szakon. Egyelőre mindegyikkel ugyanúgy állok..


Mit tehetnék még? Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Egy egyetemi tanárommal is elkezdtem már beszélni ezzel kapcsolatban, mert az egyik szóba jövő egyetemen végezte egyik diplomáját, másikon meg a lánya. De azzal sem lettem még előrébb.



2020. jún. 5. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerű volt. Tudtam hogy milyen körben szeretnék dolgozni. Ez alapján jelentkeztem alap képzésre. Utána úgyis kialakul szerintem hogy mesterre milyen irányba akarsz mozdulni, mert alap képzésen inkább ezek a tárgyak érdekelnek. Érdekes mert én úgy mentem bele az alap képzésbe hogy a matek annyira nem megy de a többi része nagyon érdekelt, de mégis a matekos tárgyakat szerettem jobban ezért mesternél a 2 közül amin gondolkoztam a matekosabbra mentem mert jobban tetszettek az ilyen tárgyak és jobban teljesítettem. Az egyetemet az alapján választottam hogy milyen a felszereltség meg hogy mennyire van messze tőlem mert úgy döntöttem hogy bejárós leszek. Mesterrel az is szempont volt hogy mennyibe kerül,Angliában csak ilyen kB £11,000 ig van hitel viszont a mester akár 40,000 is lehet. Egyébként Angliában van egy diák fórum az a neve hogy the student room ott szoktak egyetemekről meg szakokról írni. Én itt is utána néztem amikor már kezdtem sejteni hgy melyikre fogok menni.
2020. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És vannak rang listák is ami meg mutatja hogy az a szak vagy az egyetem hogy sorol
2020. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

40 ezer font egy mesterképzésre? Milyen szak az? 🤔

Milliónyi MSc-n végig mentem már és általában 8-11 ezer között voltak, és csak 1 évesek ugye.


Nekem az a bajom, hogy több tárgy is érdekel alapképzésen, de főleg azok amelyek gyakorlatiasabbak. Ide sorolnám programozást is.

Vannak olyan területek is, amikbe nem nagyon tudtam belekóstolni, de szintén nagyon érdekel mi van mögötte, ilyen a Cyber Security és a Mesterséges Intelligencia mesterképzések.

Csak ezek eléggé egy irányba fókuszálnak, és ha közben kihátrálok, már nem lesz vissza út..

Elkezdtem már ezeken a területeken online kurzusokat is, hogy felmérjem valóban érdekel-e eléggé.

De ha egy általánosabb MSc-re megyek, akkor meg az lesz a bajom, hogy nem specializálódok semerre és ugyanott vagyok mint az alapképzés után. Persze akkor kevésbé leszek szemellenzősebb, hisz mindenbe belekóstolgatok és csak rajtam múlik utána, hogy miben helyezkedek el.

Student Room-ot is ismerem, már van is kint pár kérdésem, de ahogy észrevettem, csak az "Oxford vs Cambridge" kérdésekre mennek ezernyi válaszok, míg az ilyen kérdésekkel mint az enyém kutya sem törődik..

Köszi a választ egyébként:)

2020. jún. 8. 00:13
 4/6 anonim ***** válasza:
40 ezerért is van de ezek a jobbak. London belvárosában. Én azt látom hogy az átlag 12k ha már kijjebb jössz közép szintű egyetemre, de vannak pofátlanok is láttam egyet ami úgy érdekelt volna kB olyan helyen van a ranglistán mint az enyém azt 25k felett volt a tandíj. Nekem 11,900 közép szintű egyetemen. 8kért csak a nagyon gyengébe Láttam. Az intelligencia meg a cyber security is megy nagyon én nem ilyen körbe mozgok ugyan de szerintem mindkettővel jól jársz. Sok egyetem tart most virtuális nyílt napot ott biztos lehet kérdezgetni.
2020. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én amit kinéztem az azt hiszem top 15 angliában és top 150 világranglistán, ott 11 ezer font a mester.

A többi egyetem amit kinéztem ilyen 50-60. helyen vannak az országban, azok vannak olyan 8-9 ezer között.

Énis bejárós leszek, mivel mind a 4 kiszemelt egyetemhez el tudok jutni 1 óra alatt tömegközlekedéssel.

Ja és szerencsére nem London környéki vagyok, hanem Észak-Anglia😅


Egyébként kíváncsiságból megnéztem Oxford-ot, ott 11 ezer az MSc Advanced Computer Science, Cambridge-n meg az MPhil 15 ezer körül van.

De ezek a Home/EU árak. Te nem az international diákoknak kiírt árat nézted véletlenül? Mert azok vannak már 30 ezer körül.

Mit tanulsz egyébként?

2020. jún. 8. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:
London business schoolba néztem financial analysis 36,000. Nem, a Home/eut szoktam
2020. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!