Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia BSc szakon mennyire...

Biológia BSc szakon mennyire kemény a matek?

Figyelt kérdés

Fel voltam mentve matekból a gimi felétől kezdve és nem is kellett érettségiznem belőle, de a biológia nagyon érdekel.

Láttam, hogy vannak matekos tárgyak az elején, a kérdés, hogy mennyire durva?



2020. jún. 10. 10:55
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Alapvetően semennyire, de ha ilyen problémáid vannak a matematikával, akkor nem megugorható a dolog. Alap kalkulust tanulnak, azaz határértéket számítani, deriválni, integrálni. Ezen kívül később lesz biometria, ami egyfajta statisztika.


Egyik sem nehéz a más természettudományi szakokon tanított matekhoz képest, de mindegyik magasabb szintű, mint a gimis matematika - szóval annál nehezebb, mint ami az érettségire kellett volna.

2020. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
félig nehéz
2020. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-ről tudok nyilatkozni: itt főleg függvények, kis algebra, és ezekre épülve sok-sok deriválás és integrálás volt

én ugyan nem tanultam előtte deriválni vagy integrálni, de nem éreztem nehéznek, viszont teljesen más lett volna, ha előtte nincs közöm matekhoz, végképp ha nem érettségizem belőle

így én nem tartom reálisnak, sem a biológia sem más természettudományos alapszakot, ahol van matek

2020. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. jún. 10. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!