Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnökiről vagy gyógytornás...

Biomérnökiről vagy gyógytornász szakról lenne érdemesebb újrapróbálnom a jelentkezést az orvosira?

Figyelt kérdés
Már régóta tudom, hogy orvos szeretnék lenni,de úgy tűnik idén nem fog menni, mert az emelt kémia érettségim rosszul sikerült. A második helyen a gyógytornászt, a harmadik helyen a biomérnököt jelöltem.Arra gondoltam, hogy elkezdem valamelyiket és egy év múlva újraírom a kémiát, legalább addig sem felejtek és hátha többet tanulok. Van olyan esetleg, aki hasonlóan csinálta és bejutott az orvosira? Vagy hagyjak ki egy évet, tanuljak itthon és úgy próbáljam újra? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 10. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem inkább hagyj ki egy évet és készülj az érettségire. Az emelt kémia érettségi anyagát gyógytornász szakon biztos, hogy nem adják le, biomérnökin esetleg elképzelhetőnek tartom, de az is valószínűleg inkább biokémia orientáltabb, tehát a számolásokhoz, szervetlen kémiához nem sok köze van, amik előfordulnak érettségin.

Plusz az állami féléveid is fogynának ezzel a 2 félévvel. Jól fognak jönni később, inkább tartogatnám őket a helyedben.

2020. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jún. 10. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kihagytam egy évet, szerintem se kezdj el mást! Készülj fel a kémiai érettségire, csinálj jogsit, angol nyelvvizsgát, használd ki az idődet és érezd jól magad!
2020. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Kihagytam 1 évet és tisztán arra készültem, amire kellett. Nincs értelme olyan helyre járnod, ami csak az időd viszi el. Ezek ilyenek. Amennyi energiát abba ölsz, hogy ott órákon ülj, zh-kat írj, meg ilyenek, inkább tanuld meg rendesen, ami a felvételire kell! Jobban jársz vele!
2020. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha nem érdekel a gyógytornász szakma, akkor mindenképp hagyj ki egy évet és készülj a jövő évi érettségire. Első éves egyetemistaként nagyon megterhelő lenne még pluszban az érettségire is készülni. Nekem volt ismerősöm, akit csak 3 év próbálkozás után vettek fel, ő elment közben mentőápoló OKJ-ra és dolgozott is a szakmában mielőtt az orvosit elkezdte. Esetleg mellette keress valami mellékállást, önkénteskedj, mint elsősegélynyújtó. Ott is lehet hasznos tapasztalatokat szerezni. Sok sikert! ;)
2020. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. jún. 27. 21:05
 7/7 anonim válasza:
64%

Szia :)

Le írom a tapasztalataimat hát ha tudok vele segíteni.

Tavaly hasonló helyzetben voltam mint most te annyi különbséggel, hogy én Állatorvosira szeretnék menni...

Meg próbálom röviden le írni a tapasztalataimat remélve, hogy segít a döntésedben!

Én kicsi korom óta Angliában éltem és ott érettségiztem, aztán amikor egyetem választások jöttek rögtön szóba került a Budapesti Állatorvos Tudomanyi Egyetem is.

Meg jelöltem de sajnos csak mint külföldi mehettem volna (fizetős külföldi képzésre pedig magyar állampolgár vagyok) szóval úgy döntöttem halasztok és itthon is meg írom a Kemia és Biosz emeltemet és inkább meg próbálok az államilag támogatott képzésre be kerülni.


Neki láttam tehát a felkészülésnek és tavaly májusban emelteztem kémiából es biológiából. Biológiám 86% lett, kémiam pedig 72%, sajnos Angliában nincsenek féléves jegyek így csak duplázni tudok itthon hiába lettek jók a kinti eredményeim, így hát sajnos nem volt elég pontom tavaly.


Akkor eléggé össze zuhantam, de ma már sokkal erősebbnek érzem magam és erre az elmúlt 1 év is nagy hatással volt.

Mivel már halasztottam és többet nem szerettem volna, el mentem Semmelweis Szülésznői szakra és az elmúlt évben újra írtam a Kemia emeltemet egyetem mellett, ami szerencsere most sokkal jobbra sikeredett, így idén végre bizakodóan várhatom a ponthatarokat... :)


Nem mondom, hogy könnyű év volt, de utólag nagyon örülök, hogy így döntöttem és el mentem szülésznőire.

Sokan kételkedtek év elején, hogy egyetem mellett, hogyan fogok egy 80 feletti emelet kémiát össze hozni de probaltam nem foglalkozni a negatív emberekkel, és természetesen akadtak nagyon kedves és támogató szaktársak es tanárok is!


Nagyon sok hasznos dolgot tanulhattam, köztük Anatómiát (amit nagyon komolyan számon kérnek, sokan nem is hinnék mennyire...) illetve Latint, élettant és még sok más nagyon érdekes tárgyat. Be tekintettem az egyetemi dolgokba, vizsgákba, a tanulási módszereimet és az idő beosztásomat is fejleszthettem.

Ebből a szempontból szerintem a Gyógytornász szakon biztos nagyon sok hasznos dolgot tanulnál te is, főleg, hogy az anatómiát ott még szigorúbban veszik mint nálunk és szintén van Latin is ami nagyon hasznos lesz orvosin. Van egy Barátom orvosin és náluk van egy lány aki gyogytornasz szakon volt 1 évig és messze a legügyesebb anatomiából. És vannak egyébként egyetemen mások is akik így próbálkoznak, újra írják a kémiát vagy a bioszt és nem adják fel, én ezekből a sikerelményekből merítettem sok motivációt!:)


Biomérnökiről sajnos nem tudok nyilatkozni, de szerintem ne zarkozz el attól, hogy el mész Szeptemberben másik szakra. :)

Kivitelezhető újra írni mellette a Kemiádat és hasznodra válhat az az 1 év csak hatalmas akarat erő kell hozzá és jól be kell tudnod osztani az idődet. Én idén a kemia elméleti részén sokkal gyorsabban vegig értem mert egyetemen nagyon nagy mennyiségű tananyagok vannak amit sokszor csak pár nap alatt tudsz meg tanulni... Tapasztalat szerzésből nagyon hasznos szeritem és mellette magadat is jobban ki ismered, mert ha tényleg akarod az orvosit akkor fel fog benned erősödni ez az érzés és még jobban fogsz küzdeni érte :) én hiszem, hogy belőlem is segített kihozni a maximumot ez az 1 év "környezet változás" és jobban jártam mintha otthon maradtam volna tanulni a kemiára.

Plusz még egy pozitív szempont, hogy sok orvosis (tisztelet a kivételnek) sajnos le nézi az ETK-t mert azt hiszi könnyű, pedig fogalma sincs mennyire számon kérnek mindent és mennyit kell küzdeni azért a diplomáért is. Nekem is az összes ETK tanuló nagyot nőt a szememben és ezzel te is így leszel ha 1 évet végig csinálsz ott! :)

Támogatott féléveid szempontjából, orvosin szerintem maradna elegendő féléved feltéve ha nem csúszol de ennek érdeklődj utána. Elméletileg elég könnyű orvosin csuszni de egyrészt ne ebből induljunk ki és nem kell azért orvosin lenned, hogy csússz mert szülésznőin is lehet ugyan úgy... De szerintem ha eleve előnnyel indulsz mert van gyakorlatod pl anatómiából akkor biztos, hogy tanartani tudod az iramot. De ismerek olyat is aki önköltségesen volt 1 évig mert gyógytornászon például nem kerül annyiba egy fél év mint orvosin és akkor a támogatott fél éveid is meg maradnának. :)


Remelem tudtam segíteni és akár, hogy is döntesz nagyon sok szerencsét és kitartást kívánok hozzá, hidd el ha bele adsz mindent és mindennél jobban küzdesz érte akkor menni fog! :)

2020. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!