Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetem tényleg mindig...

Az egyetem tényleg mindig szivatós és rossz?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megyek egyetemre, ha minden jól megy, de rengeteg rémsztorit hallottam arról milyen nehéz lesz, mennyire szivatnak, nem segítenek semmiben, teljesíthetetlenek az elvárások. Eléggé bepánikoltam, tényleg ilyen rossz lesz minden?

2020. jún. 11. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De jó lenne közelebbről tudni, hogy milyen képzésre jársz majd.

2020. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

KRE-ÁJK

Jelentkeztem osztatlan jogászra, nemzetközi tanulmányokra és jogi felsőoktatási szakképzésre.

2020. jún. 12. 00:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak rendesen kell tanulni. Illetve, van néhány rohadt következetlen tanár és vannak helyek, ahol uv díjból szednek pénzt... De nem ez a jellemző.


4 képzésen is tanultam, eddig 2 diplomám van, 3 lesz valószínűleg a végleges szám egyelőre.


Ezek közül kifejezetten szivatva nem éreztem magam egyik képzésen sem. Bár az egyiken voltak érdekes dolgok, többek között azért is hagytam azt abba és folytattam más egyetemen. Mindent meg lehetett tanulni, bár nem mindennek volt értelme, de ezt úgy gondolom le kell nyelni, könnyebb úgy, ha az ember szórakozást és értelmet keres az értelmetlenben, minthogy háborogjon. Majd ha odakerül, kiszedheti a tantervből, addig viszont vagy teljesít vagy nem lesz diplomája.

2020. jún. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a különbség a gimihez képest, hogy felnőttként kezelnek, tehát nem fognak mindent a szádba rágni, hanem magadnak kell utána járni mindennek és senkit nem fog érdekelni, ha nem tudsz tanulni valami miatt vagy ütközik két órád. Megoldod egyedül, beosztod az idődet vagy megbuksz. Kicsit lehet olyan érzés, mintha csak egy szám lennél a nagy tömegben és talán tényleg így is van, de ettől függetlenül fontos lecke az élettől, mert megtanulsz magadért felelősséget vállalni. Egyetemre annak érdemes mennie, aki már nem igényli, hogy fogják a kezét.
2020. jún. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem szivatósabb voltak a gimis tanárok. Az egyetemen már nem fogják a kezed, lehet segítséget kérni de azt is általában úgy hogy már a nagyja kész a beadandónak és mondjuk megkérdezed hogy jó úton haladsz vagy egy pontban kérdést teszel fel. Szerintem ez jó is így, most az internettel annyi információ áll a rendelkezésünkre hogy nincs olyan téma amiben nem találsz valamit ha kicsit oda teszed magad.
2020. jún. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én pont oda járok és szeretem.
2020. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szívatósabbak voltak gimiben. Egyetemen ha ügyes vagy, elvegyülhetsz a tömegben.
2020. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki ugyanúgy éli meg az egyetemet (meg a középsulit sem), de nekem nagy felüdülés volt a középsuli után az egyetem. Egy percig sem hiányoltam se a tanárokat, se a középsulis életet.
2020. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én lassan már harmadéves vagyok a Kandón, azt tapasztaltam, hogy nálunk a tanárok többsége a rigolyáival együtt is egész normális, BME-s ismerőseimnek meg megint más tapasztalataik vannak...


Markmyprofessoron, interneten, esetleg ismerősöknél érdemes érdeklődni az egyetemről és az oktatókról, mert ha a tanárok >70%-a rossz, az nagyon meg tudja keseríteni az életedet.


F

2020. jún. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!