Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Második diplomának infos szak...

Második diplomának infos szak 24 évesen?

Figyelt kérdés

Januárban végzek gazdasági alapszakon és szeretnék még tanulni, de a gazdasági mesterképzések nem vonzanak igazán.


A matekot nagyon szeretem, szívesen választanék valamilyen mérnöki szakot, de fizikából nincsenek túl jó alapjaim (humán gimibe jártam).

Az info érdekel és szerintem egy emelt érettségit le tudnék tenni belőle májusban. Az mindenképp kéne, mert csak két nyelvből emelteztem anno, amit ezeken a szakokon nem fogadnak el (csak nyelvvizsgának számítanak). Matekot emelten tanultam, de végül középre mentem (95% lett). Így egy 60%-os emelt infoval 400 pontom lenne, ez ahogy látom, már elég lenne bármelyik szakra.


Tanulmányoztam az infos szakokat, és ami leginkább szóba jöhet:

• üzemmérnök-informatikus (BME vagy Óbudai):

Előnye, hogy gyakorlatorientált képzés (BProf), ami kifejezetten tetszik, illetve csak 6 félév és az utolsó évben már vállalati gyakorlat is van.

Hátránya, hogy csak nappalin indul, illetve van fizika (kérdés, hogy ez mennyire durva ezen a szakon?).


• gazdaságinformatikus (BGE):

Előnye, hogy el tudnék fogadtatni tárgyakat, plusz indul levelezőn, így munka mellett is tudnám csinálni (kérdés, hogy mikortól tudnék a SZAKMÁBAN dolgozni?).

Hátránya, hogy 7 félév, így mire végeznék, 28 lennék. Illetve az átfedések miatt kevesebb plusz tudást adna valószínűleg.


Érdekelne a véleményetek, szerintetek melyik érné meg jobban a kettő közül? Vagy esetleg valami más tipp? Sok kérdést elolvastam már, de még mindig nem sikerült döntenem.


Köszönöm előre is a segítséget!


(Lány vagyok, ha esetleg számít :D)



2020. jún. 14. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

BProfon nem durva a fizika. Ezért is csak Bachelor of Profession, Science helyett. Eleve a mérnökinfó B. of Science -en sem olyan nehéz mint egy villamos/gépész/építő mérnöki szakon.

Van kiírt kérdés itt gyakorni, miszerint az üzemmérnöki képzés nehezebb a gazdinfónál. Viszont a gazdinfó kapcsolódik az első képzésedhez... Az üzemmérnök informatikus képzés egész más :D (web, hálózat, adatelőkészítés, tesztelés) még a matekos alapjaidat sem használja ki rendesen... De nem rossz szak... dolgoznak rajta az egyetemek, hogy jó legyen...

2020. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit esélytelennek találom azt, hogy egy BSc gazdinfó könnyebb lenne egy könnyített változatú BProf-tól..

Már eleve ott kérdéses a dolog, hogy ez mi alapján tevődik össze? Van olyan, aki mindkét szakot elvégezte? Nem. Talán még olyan sincs aki a BProf-ot elvégezte, annyira új a szak.. (vagy talán most végeztek az elsők, nem tudom)


Én viszont a gazdinfóra szavaznék, mivel BSc, illetve jó pár tárgyat is el tudsz majd fogadtatni. Hiába nem ad annyi plusz tudást mint az üzemmérnöki, de akkor is.. Kevesebb kockázat. Ha már kicsit nyersebb informatikai szakra mennék, akkor már inkább mérnökinfó.

Sok helyen hallani azt (itt gyk-n is), hogy sokan voltak akiket ez az 1 évnyi gyakorlat meg gyakszi orientáltság ugyanúgy megfogott mint téged is, de utána meg csak koppantak, mert majdhogynem kisegítő iskolában érezték magukat, teli olyan csopi társakkal akik nem lennének valóak egyetemre, vagy a mérnökinfóról kibukottak mennek oda elkeseredettségükben.

Olyat is hallani, hogy minden könyvük egy sokkal vékonyabb változata azoknak amiket mérnökinfón is használnak, ezekből a dolgokból meg az jött le az értelmesebb rétegnek akik ott vannak, hogy vajon mennyit fog, ha érni is fog bármit ez a BProf-os papír.

Ezt a szakot eleve csak az informatikai munkák betöltöttsége miatt hozták létre gyorsba SOS mód szinte..

Gondolom az a lényege, hogy sok papír szerinti informatikus legyen az országban, akik majd elhelyezkednek az alja helyeken, illetve betöltik az alsóbb posztokat, ezzel is enyhítve a nagy gazdasági nyomást, amit az IT-sok hiánya kelt sokakban.

2020. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!