Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj-s logisztikai szakmát...

Okj-s logisztikai szakmát végeztem el de senki sem akar alkalmazni munkatapasztalat hiányában?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni ezügyben? Hogyan érdemes jelentkezni ha mindenhova munkatapasztalatot várnak de még élesben nem tudtam a szakmámban dolgozni?

2020. jún. 17. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Végezz el valami ide kapcsolódó online kurzust, amivel többet tudsz felmutatni, mint az átlag jelentkező.

Tanulj meg legalább 2 nyelvet, amivel szintén értékesebb munkaerő lehetsz.

Esetleg keress valami gyakornoki állást, vagy keress más adminisztrációs munkát, ami esetleg határterület.

2020. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 VetDr ***** válasza:

Semmi értelme az online kurzusnak, pont lesz*rják. Én ebben dolgozom, hidd el, ha nincs tapasztalatod, és még csinálsz magadnak pénzért egy plusz papírt, ugyanúgy itt fogsz tartani vele. Bocsi, ha keményen fogalmaztam, de ez az igazság.


Amiket tehetsz:

- amit #1-es válaszoló írt, hogy keress más adminisztrációs munkát, legyen abban pár év tapasztalatod. Pár év. Ne pár hónap, mert még az kevés. 1-2 év már reálisabb.

- esetleg részmunkaidőben kevesebb pénzért, esetleg ingyen (de akkor mellette legyen másik állásod, ahonnan szerzel pénzt a megélhetésre!!) vállalsz logisztikai, vagy raktári munkát (áruátvevő pl.), tehát kezded kicsiben, és utána pár év múlva már lehet akár feljebb is kerülni, de ez nincs kőbe vésve.


Sajna, ez ilyen. Ha biztosabb megélhetést akarsz, akkor diplomát kell elvégezni, hiába ajánlják sokan az OKJ-t. Én is jövőre kezdek egy diplomás szakot.


Én pl. kisegítő munkásként kezdtem egy irodában, kb. mint egy csicskás. És mára már kinőttem magam irodavezetőként, de ehhez több év kellett. Nem 2 és nem is 3. Nekem is OKJ-m van, logisztikai és szállítmányozási. A nyelvek is kellenek, mert anélkül nem fognak szóba állni veled. Angol, elsősorban ami kell.


Rizikós OKJ végzettséggel (kivéve, ha építőipari) élni az életet. A diplomát még mindig jobban megbecsülik.


Tudom, lehangoló voltam, de csak az igazságot írtam le, mert még az elején vagy, és hogy ne érjen durvább koppanás. :(

2020. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is itt járok csak rendszergazda okjvel. Hasonlóképp megragadtam,csak épp hamarosan csődbe megyek mert nem vesznek fel sehova, hiába beszélem elég jól az angolt, amíg nincs róla nyelvvizsgám,kapjam be... A vírus miatt meg méginkább meghúzódtak a vonalak a munkákat illetően.

Sajnos már rossz gondolataim vannak.

2020. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy kerültem be bármilyen munkahelyre, hogy nem volt meg az elvárt tapasztalat vagy éppen a képesítés sem, mert folyamatban volt a dolog. :)

Simán add be az önéletrajzod, jelentkezz az állásra. Nem kell rajta parázni. Az egy dolog hogy a cég mit akar, de hogy mit talál vagy mi jut nekik azt nem tudják megjósolni. Először persze a "jobbakat" hívják majd be, akinek minden feltétel adott (már ha lesz ilyen jelentkezőjük), de utána tiéd a terep és hidd el behívnak interjúra 😁👌

2020. júl. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!