Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre tényleg...

Orvosi egyetemre tényleg öngyilkosság fizika emelt érettségivel menni?

Figyelt kérdés

Nulláról szeretnék felkészülni emelt fizika vagy kémia érettségire. A fizikát jobban szeretem, ezért is gondolkodtam, hogy abból tennék emelt érettségit, de azt hallottam, hogy orvosin, kémiából mindenki megbukik, aki fizikával ment. Tehát inkább kémiát válasszam vagy a fizikával is van esélyem?


Melyiket könnyebb jóra megírni emelten?


Ha valakinek van valamelyikkel tapasztalata és tudna könyveket ajánlani, az is nagy segítség lenne. 🙂


( Kémiából Villányi Attila érettségire való könyvét és az ötösöm lesz kémiából feladatgyűjteményt gondoltam, de fizikából teljesen tanácstalan vagyok)


Köszönöm a segítséget!



2020. jún. 20. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem öngyilkosság. Nekem az a véleményem, azzal kell menned, amivel több pontot tudsz elérni, mert az első lépés az, hogy benn legyél! Ugyanakkor nem kétséges, hogy a kémia hasznosabb, tehát ha úgyis "nulláról" indulsz mindkét tárgyból, akkor én mégis a kémiát választanám. Kémiából a Mozaik 11-12 érettségire felkészítő könyvét ajánlom még + a kísérletekről egy összefoglalót (több is van a neten) meg persze a korábbi érettségiket.
2020. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi lényege, hogy felvegyenek. Így azzal menj, amivel nagyobb erre az esélyed. A más kérdés, hogy kémia kőkeményen kelleni fog, de azzal majd megküzdesz akkor, amikor aktuális lesz a kérdés. Most első körben be kell jutni. Arra fókuszálj!
2020. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha öngyilkosság lenne, azaz értelmetlen lenne a kémia helyett fizikát választani, akkor nem lenne benne a választható tárgyak között, így a kérdésedre a válasz: nem.
2020. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válaszd a fizikát ha az könnyebben megy, és mellé csak úgy tanulgasd a kémiát. Pl ha tavasszal érettségizel akkor nyáron simán ráfeküdhetsz a kémiára.
2020. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Most végeztem a másodévvel,én is fizikából érettségiztem, mert jobban szerettem és jól ment, kémiát egyáltalán nem is tanultam mellette (bár ez nem követendő, ha megteheted, foglalkozz azzal is legalább egy kicsit). Egyáltalán nem éreztem hátrányát,elég volt itt megtanulni.
2020. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!