Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Németorszában fogok érettségiz...

Németorszában fogok érettségizni, hogy tudok bejutni az állatorvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Jővőre érettségizek Németországban és a magyar állatorvosi egyetemre szeretnék jelentkezni. Biológiából emelt érettségit teszek le és Kémiát mind a négy évben tanultam.

Van valakinek ismerőse, akit hasonló képpen vettek fel vagy tudja valaki, hogy ez hogy működik?



2020. jún. 23. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy a külföldi diákok fizetnek tandíjat az angol/német nyelvű oktatásért Magyarországon, ekkor igazából mindegy, hogy milyen az érettségid, mert fizetsz. Ezért is nagyon sokan vannak a tehetős németek között, akiknek gyerekei elmennek ide Magyarországra, majd vissza Németországba magasabb szemeszterben tanulni. Azt ugye nem említetted, hogy magyar nyelvű oktatást szeretnél-e. Azt nem tudom, hogy ebben az esetben van-e lehetőség ingyen tanulni, és ennek milyen feltételei vannak. Szerintem azért jó lett volna mindkettőből LK.
2020. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Engem amúgy a magyar képzés érdekelne.
2020. jún. 23. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem magyar érettségit kell tenned ahhoz, hogy magyar képzésre tudj jelentkezni. Olyat láttam már, hogy erdélyi magyar lányt felvettek magyar érettségi nélkül, de őt igazából nem felvették, hanem átvették. Már elvégzett több évet Romániában és onnan jött át.

Az angol vagy a német képzésbe tudsz szerintem jelentkezni, ha nem teszel Magyarországon érettségit. Mindkettő, ha jól emlékszem talán 10000 euro körül van félévente (lehet, hogy ez csak pletyka) + angol van végig, viszont németből csak 4 félév, ha jól tudom. Utána a németek vagy átmennek angolra vagy német egyetemek átveszik őket.

2020. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem akarok hülyeséget mondani, nézz utána, de szerintem így ilyen simán a német érettségiddel magyar képzésre nem lehet csak úgy bekerülni.
2020. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Annyit tennék hozzá, hogy a tanulmányi osztály tud biztosat mondani :)
2020. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!