Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiszemeltem magamnak pár...

Kiszemeltem magamnak pár infós egyetemi szakot, de nem tudok dönteni.Tudnátok nekem egy kis betekintést adni ezekre a szakokra, adnátok egy pár előnyt/hátrányt?: Gazdinfó, mérnökinfó, programtervező informatikus, üzemmérnök-informatikus

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gazdinfó: párom ezen a szakom végzett, relatíve kevés az infós tárgy. Sok a gazdasági anyag, a banki alapok. Ő pénzintézeti specializációt választott, ennek megfelelően neki több volt a banki téma. De van adatelemzési speci is azóta, az inkább a data analyst/business analyst vonalra fekszik rá, adatbázisok/statisztikák témában. Gazdinfóval gyakran mennek inkább management területre amúgy még.


Mérnökinfó: én ezen a szakon vagyok harmadéves. Infó, de közel áll a hardveres oldalhoz. Relatíve sok számítástudományi és gépközeli tárgy van, fizika, elektro... Persze a gazdinfónál több progos tárgyunk van. Viszont mégis mérnökök leszünk, a műszaki informatika pedig azért nem teljesen a kódolásról szól, okkal tanítják sok helyen egy karon a villamosmérnöki szakkal, valahol félúton van aközött és a programtervező között.


Programtervező informatikus ismerősöm is van. Náluk a matek, főleg az elméleti matek brutál. Persze sok az átfedés velünk, de nem véletlenül hívták ezt a szakot korábban programozó matematikusnak. Amennyire ismerem a tantervüket, nagyobb hangsúlyt kap a kód, mint matematikai eszköz, mint maga a gép, ami a kódot használja. Sok nyelvet tanulnak ők is és mégtöbbet a gépi nyelvek matematikai mechanizmusairól, algoritmuselméletet sokkal részletesebben, mint mi, stb. Relatíve nagy az átfedés szakmailag a minfo és proginfo között, bár a proginfósok között több embert ismerek, aki a felsőbb matematika felé kanyarodik (például az AI magasabb szintű fejlesztése). De mondom, nekem is vannak proginfos kollégáim ugyanabban a beosztásban, ugyanazon a projekten.


Üzemmérnök: ez egy új szak, sajnos emiatt nem tudok mondani róla túl sokat. Nálunk is ment róla a reklám, igazából annyi a hátránya, hogy ők nem tudnak közvetlenül utána mesterképzésre menni. Persze ez a legtöbb informatikusnak nem is igazán célja, de attól még fontos infó. Ha jól tudom, van egy év különbözeti képzés és utána tudnak csak jelentkezni, emiatt kicsit alacsonyabb szintűnek mondják sokan... Sajnos ennél többet nem tudok. Mivel kiforratlan a tanterv, nálunk nagyon sokan buktak és 3-as átlaggal már járt tanulmányi ösztöndíj (míg nálunk 4 körül).


A minfo és a gazdinfo 7, az üzemmérnök és a proginfo 6 féléves szak.

A proginfón párhuzamosan több programozási nyelvet tanítanak, a többi szakon általában egy félévre egy jut. Ha ez szempont.


Ezek alapján neked kell eldöntened, hogy mi és mi nem előnyös bennük. A saját szakom mellett és ellen tudok érvelni, de azt is csak a célok ismeretében.


És természetesen az sem mindegy, melyik egyetemen tanulsz. Én sem itt kezdtem ezt a szakot és meg kell mondjam, ég és föld a különbség, pedig a rangsorban egymást követi majdnem a két intézmény.

2020. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
#1, te egy isten vagy ezzel a válasszal. Ment a plussz :D
2020. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!