Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek fel lehet készülni...

Szerintetek fel lehet készülni 11-re 3 db érettségire? Ezeket hogyan valósítanátok meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A három tantárgy latin, angol, kémia lenne. az angol nem biztos, mert az fölöslegesnek tartom csak nem szeretnék órákra lehet már bejárni. Viszont jól is jönnek ezek az órák, hogy ne feledjem el azt.Latin mindenképpen lenne.....De a kémia nem tudom, hogy menne 90%-ra vagy a felettire.Hogyan kéne csináljam? Amúgy orvosi a cél.

2020. jún. 25. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de elképzelni nem tudom, miért akarnál érettségizni latinból. Persze szíved joga. Föl lehet készülni 3 érettségire, bár az teljesen ezer százalék, hogy latinból ÉS angolból már aztán tényleg tök felesleges leérettségizni. (Gondolom a latint elfogadják nyelvi érettséginek. Mert ha nem akkor aztán tényleg minek.)
2020. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha orvosi a cél, akkor felteszem, hogy kémia emelt. Nem tartom valószínűnek, hogy jövő májusra mindent tudni fogsz.
2020. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt úgy megmondani, hogy nem tudjuk miből milyen alaptudásod van és hogy milyen képességű diák vagy.

Fel lehet 0-ról is készülni akár 3 érettségire, de ha eddig nem tanultál, nem hiszem, hogy most az utolsó pár hétben képes lennél arra, hogy módszeresen napi 12-14 órákat tanulj maximális koncentrálás mellett...

2020. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a latint az orvosi miatt gondoltad, felejtsd el, semmi előnyt nem jelent az egyetemen. Ha tudsz angolul, akkor arra szinte nem is kell készülni, tehát marad a kémia. Ha rászánod a nyarat, és év közben is haladsz vele, akkor simán.
2020. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tehát...jelenleg kitűnő tanuló vagyok tanulással semmi problémám.Kémia középről lenne szó utána szintemelőznék.
2020. jún. 26. 17:17
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha az orvosi a cél, a közép kémiának az ég világon semmi értelme - még gyakorlásnak sem.

Ezek alapján abszolút nem értem, miért is akarsz egyáltalán érettségizni. A latin fölösleges, az angol nem érdekel, a kémia meg ebben a formában értelmetlen.

LENNE értelme előrehozottat tenni, de nem így.

2020. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De igenis van értelme én legalábbis így gondolom.Latinból meg könnyebben tudnám megcsinálni a 90%-ot. Angolt az óraszámok csökkentése végett tenném le ha letenném.
2020. jún. 26. 21:07
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Még mindig fennáll a kérdés, hogy latinból minek az érettségi, kémiából meg a közép...
2020. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Gyakorlásképp közép kémia? A fakultáció gyakorlásról szól egész 11. és 12. évben
2020. jún. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Muszáj vagyok egy nyelvből érettségizni és mivel egyedüli latinos lennék a szóbeli tételeim száma csak 6 db lenne. Sokkal könnyebb lenne magas százalékkal és a többletpontjaim gyűjtésére kellene nyelvvizsga utána belőle és ez jó gyakorlás is.

Kémiát sokan ajánlották nekem hogy jobb a közép aztán az emelt.

2020. jún. 27. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!