Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek fel lehet készülni...

Szerintetek fel lehet készülni 11-re 3 db érettségire? Ezeket hogyan valósítanátok meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A három tantárgy latin, angol, kémia lenne. az angol nem biztos, mert az fölöslegesnek tartom csak nem szeretnék órákra lehet már bejárni. Viszont jól is jönnek ezek az órák, hogy ne feledjem el azt.Latin mindenképpen lenne.....De a kémia nem tudom, hogy menne 90%-ra vagy a felettire.Hogyan kéne csináljam? Amúgy orvosi a cél.

2020. jún. 25. 22:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
"Muszáj vagyok egy nyelvből érettségizni", ez így van, bár nyelvtanilag ez így eléggé sántít. Szóval a kérdés, hogy az angol nem elég nyelvi érettséginek?? Komolyan 7 tantárgyból szeretnél érettségizni?
2020. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Ugye tudod, hogy latin nyelvvizsgát nem fogadja el egyik orvosi egyetem se? Komplex angol középfokút fogadnak el. Nagyzolás helyett talán érdemesebb lenne utánajárni a dolgoknak
2020. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Orvosisként mondom, hogy az egyetemen a latinnak semmi haszna nincsen. Ha a pontok miatt kell egy jó közép, azt megértem, bár úgy gondolom, hogy még így is több értelme lenne angolból, mivel az angoltudás önmagában hasznos. A kémia közép meg felesleges. Gondolj bele, más anyagból másféle feladatok vannak. Miért készülnél egy évet középre, majd egy évet emeltre, ha készülhetsz két évet az emeltre? A másik pedig az, hogy 12. végén úgyis érettségizni fogsz egy csomó tárgyból. Minek dupláznád ezt azzal, hogy 11. végén is érettségizel egy csomó tárgyból? Lesz még elég vizsgaidőszakod, komolyan mondom, ne csinálj magadnak még egyet. Egy angol (vagy latin, ha ragaszkodsz hozzá) érettségi bőven elég lesz jövőre. Ha meg nem akarsz bejárni angolra, azt lehet, hogy megengedik nyelvvizsgával is, kérdezd meg majd. A nyelvvizsga meg mindenképp jó, diplomához is kell majd.
2020. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Angolból már két éve megszereztem a középfokúmat :)

Nem szerettem volna nagyzolni én véleményt kérdeztem csak.

Nagyon jól megy a latin és kötelező volt a sulinkban ezért is gondoltam hasznosnak.Meg persze a plusz nyelvvizsga pontszám a többletpontoknál jól jöhet.

A kémia közepet pedig azért gondoltam mert sokak viszont tanácsolták.(Pl.:hogy nem vesztek vele semmit csak okosodom)

2020. jún. 27. 22:50
 15/17 anonim ***** válasza:

Mivel az orvosihoz két emelet kell, a nyelvvizsgáért nem kapsz többletpontot (meg másért sem).

Én is emelt kémiáztam, hidd el, a középre készülni időpocsékolás.

Ha angolból már van nyelvvizsgád, és azt gondolod, hogy a latin érettségid jobban sikerülne, akkor érettségizz abból, az beleszámít az érettségi átlagodba. Akkor viszont az angol érettségi felesleges.

Kémiából meg egyből emeltre menj!

2020. jún. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amire szükséged van, szerintem:

matek, töri, magyar, latin - közép

biosz, kémia - emelt

se tobbre se kevesebbre!

Bár ha van már angolból középfokúd, és jól sikerült, akkor a latint is kihúzhatjuk.

Ha 11-ben érettségizni akarsz, menj emeltre kémiából (és esetleg latinból középre, ha annyira ragaszkodsz hozzá).

2020. jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne menj kémia középre! Ha gyakorolni akarsz csinálgass otthon emelt feladatsorokat. Teljesen más a közép, még meg is árt az agyadnak ha arra a követelményre állítod be magad.
2020. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!