Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PhD Megszerzése másik egyeteme...

PhD Megszerzése másik egyetemen lehetséges?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e az, hogy egy hazai egyetemen szerzek meg egy diplomát, de a PhD-t egy külföldi elit egyetemen szerzem meg? Ha lehetséges, akkor külön felvételi eljáráson kell részt vennem, vagy elegendő bemutatnom a papíromat arról, hogy a diplomámat megszereztem X helyen? Azért kérdezemm, mert sok honlapon utánnanéztem és csak felszínesen érintették a témát. A válaszokat előre is köszönöm. (Ha az iskolák különféle képpen kezelik a témát, akkor legfőképpen a Harvard-ra lennék kíváncsi) :)

2020. jún. 26. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen az oldalon nem fogsz találni olyat, aki a harvardon phd képzést végzett... Sokan csinálnak külföldön PHD-t, Európában valószínűleg a közös szabályok miatt könnyebb, de szerintem amerikában sem lehetetlen, csak ennek neked kell utánajárni, vagy keresni egy olyan tanárt, embert, aki a harvardon phd-zott. De miért nem írsz erről a harvardnak?
2020. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1/1:

Nem merek a Harvard-nak írni, mert reméltem, hogy tudok itt is tályékozódni és biztos tályékozatlannak néznének és hülyének könyvelnének el engem. Ráadásul még nem tartok ott, hogy PhD-ra kelljen készülnöm. A választ mindenesetre köszönöm.

2020. jún. 26. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán találsz angol nyelvű tájékoztatót erről. Sok embert érdekel ez, így érdemes rákeresni angolul.
2020. jún. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az angliai egyetemekről tudok dolgokat. Már hogy ne lehetne lehetséges, a második kérdést nem igazán értem.
2020. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tájékozódni...

először a magyar nyelv tanulása, majd az idegen nyelvé, majd egy szakterületen jó vagy kiváló mesterdiploma, és hajrá!

2020. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Múltkor egy adok veszek csoportban láttam egy csajszit aki az élet iskolája után a harvardon tanult. Keresd meg.
2020. szept. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!