Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki időközben megbánta, hogy pénzügy-számvitel vagy egyéb üzleti szakra ment?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, és utólag mit tanultál volna inkább?

2020. júl. 2. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megbántam, váltottam mérnökinfóra. Életem legjobb döntése volt. Tavaly végeztem.
2020. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Most vagyok harmadéves nemzetközi gazdálkodáson. Alapvetően azért jöttem gazdasági karra (mint sokan mások) mert fogalmam sem volt hogy mit akarok kezdeni magammal (évet kihagyni nem volt opció mert nyár után is mindig olyan nehezen találtam vissza a tanulásra).

Most kezd körvonalazódni bennem hogy amúgy mi is érdekel igazán és mivel szeretnék foglalkozni (ami nem üzlet, gazdaság)

Megbántam? Nem. Az emberek, a programok, a szervezetek amiket megismertem mind azért részei az életemnek mert ide jöttem, szóval miattuk nem bánom. De most erősen gondolkodom hogy még egy alapképzést megcsinálok (dietetikai). Mindenesetre B tervnek még mindig elég jó diploma az ng.

2020. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én megbántam. Miközben tanultam, mindenki azt mondta hogy ez milyen jó, ebben milyen sok lehetőség van. Aztán amikor elvégeztem és elkezdtem munkát keresni, hirtelen az lett a sztori hogy jajj de meg kell küzdeni a helyedért, meg ilyen típusú szakemberből amúgy is túl sok van....szóval nekem 3 évem elment vele és nem is használom.
2020. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Ennek egyszerűnek kellene lennie. Ha van vele célod, akkor jó és nem bánod meg. Ha nincs vele célod akkor csak időtöltés és nem sokra mész vele. Bár sokaknak eleve az időtöltés a cél.

Évről-évre rengetegen végeznek el ilyen szakot. Nagyon felhígult a szakma, amit a munkáltatók is tudnak. Önmagában egy ilyen diploma nem sokat ér. Legyen vele célod (ne csak egy álmod)!

2020. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
89%
Pénzügy-számvitel, megbántam. Csak azért mentem erre a szakra, mert anno még nem tudtam eldönteni hogy mit is szeretnék - plusz nekem is mindenki azt nyomta, hogy ez mennyire piacképes, és ahogy 3-as is írja, a valóságban egyáltalán nem így van. Most ősszel kezdem a mérnökinformatikát.
2020. júl. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
BGE marketing, és nem bántam meg, mert ezzel csináltam egyfajta karriert, és a szakma is nagyon érdekel; de ha újra választhatnék, egyrészt a Corvinusra mennék, másrészt meg valószínű, hogy inkább egy matekosabb szakra mennék azaz Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzőre vagy legalább alkalmazott közgazdaságtanra. De az is lehet, hogy maradnék marketingen, csak felvennék az egyetemen rengeteg matekos tárgyat plusz mellette betolnék egy szociológiát és a kettőre rá meg egy survey statisztika mesterszakot.
2020. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ősszel végeztem, én nem bántam meg. Már az egyetem alatt is nagyon jó gyakornoki helyem volt, hatalmas magyar és nemzetközi networköt tudtam kiépíteni, külföldi mesterre is könnyen felvettek.


Lehet le leszek pontozva, de csak akkor van értelme egy üzleti képzésnek, ha nagyvárosban (elsősorban Budapest, másodsorban megyeszékhelyek) képzeled el a jövőd, a BCE, ELTE, BME, BGE (ilyen sorrendben) egyikén végeztél, felsőfokon beszélsz angolul (ezen felül más nyelvekkel még versenyképesebb vagy) és már a képzés alatt elkezdtél gyakornokként dolgozni (preferáltan egy multinál).

2020. szept. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemzetközi gazdálkodáson voltam, de közben beötlött, hogy orvos akarok lenni. Amúgy magát a szakot nem utáltam, BGE-s voltam, sok hasznos dolgot tanultam. Szerintem, ha nem merült volna fel az orvosi, akkor nem váltok és elvégzem. Nem voltam szenvedélyes a szak iránt, de nem utáltam. Azt viszont nem tudom, hogy dolgozni mennyire szerettem volna ilyen területen...
2020. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-5. Pénzügy-számvitel alapszakos diplomával hogy nem találtatok munkát? Professionon szétnézek adott városra minden álláshirdetést és minden 4-5 hirdetés valamilyen könyvelői munka szinte. Gyakornokokat meg még vidéken is nagy számban keresnek.
2021. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!