Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGE-re szeretnék menni...

A BGE-re szeretnék menni jövőre, kommunikáció-és médiatudomány szakra. Hogy is működik ez a nyelvválasztás és a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a BGE kommédia szakon kell választani egy nyelvet, amiből x félév után BGE B2 nyelvvizsgát kell tenni. Ez tényleg így van? Nekem van már B2 nyelvvizsgám angolból. Ez rám is vonatkozik? Illetve, elfogadják, ha az angolt választom, és abból teszek BGE nyelvvizsgát, szóval lesz 2 B2 típusú nyelvvizsgám?



Még egy kérdés: BGE-BTK kommunikáció-és médiatudomány szakon mennyire vannak matekos tárgyak?



2020. júl. 8. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! A honlapon minden szaknak megtalálod a nyelvi követelményét, illetve a mintatervet is letudod tölteni excelben ami minden tárgyat leír félévekre bontva:)
2020. júl. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is a BGE oldaláról jöttem, és nem világos, ezért írtam ki a kérdésemet.
2020. júl. 9. 07:35
 3/5 anonim ***** válasza:

,, A diploma követelményeként előírt nyelvvizsgával nem rendelkező hallgatók a rendelkezésre álló szaknyelvi kurzusok közül választhatnak.

Nyelvvizsgával rendelkező hallgatók idegen nyelvű szakmai tárgyakat vagy további szakmai idegen nyelvet vehetnek fel a kreditkeret terhére."

Én ezt találtam,gondolom te is ezt olvastad,és én ezt úgy értelmezem,hogy a diplomához akkor a nyelvvizsga pipa,de majd ott a suliban felvehetsz angol nyelvű tárgyakat a kreditek miatt. (Az hogy ez kötelező lesz majd vagy sem,azt nem tudom kivenni😬)

2020. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként útolsó vagyok még,én most pótfelvételin jelöltem meg ezt a szakot-sulit,és megnéztem a tantervet (az idézett részt is onnan loptam),és hát én nem is számítottam rá,hogy lesz matekos tárgy,de a statisztika kötelezőként ott van,meg a közgazdaságtan (ami gondolom szintén matekos). Remélem nincsenek ráfeküdve,mert pont statisztikát berakni..😂
2020. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jelenleg itt tanulok.

A diplomához egy B2-es nyelvvizsga szükséges, nem kell másikat csinálnod, viszont 3 félévet kell tanulnod szakmai nyelvet. A szakmai nyelvnél választhatsz angolt vagy németet (német csak üzleti van), de ezen felül 6 féléves nyelvet is tudsz választani pl. spanyol, japán, francia stb., ha szeretnél egy újat elkezdeni.


Matekos tárgyak vannak első két félévben.

Közgáz 1, 2, Statisztika

Közgáz kis gyakorlással viszonylag könnyen teljesíthető.

A statisztika kifejezetten nehéz, de sok gyakorlással az is teljesíthető.


Ha esetleg bármi információra még szükséged van, akkor írj nyugodtan és segítek privátban is akár. :)

2020. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!