Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A közgazdász szakok tényleg...

A közgazdász szakok tényleg nagyon könnyűek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 9. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem igaz.
2020. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

A KÖZGAZDÁSZ szakok (gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző, alkalmazott közgazdaságtan) elég nehezek, kb. mérnöki szint.


A GAZDASÁGI szakok (gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás stb.) valóban könnyű szakok.

2020. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Minden szak teljesíthető, ha a szorgalmi időszakot végig tanulod.
2020. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ismerek olyat aki Corvinusra jár és alig tanul. Meg már decemberben letudja a vizsgáit.
2020. júl. 10. 00:16
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Ő feltehetően egy gazdasági szakra jár.
2020. júl. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

A legszínvonalasabb közgazdász/gazdálkodástudományi képzés a Corvinuson és az ELTE GTI-n van. (Nyugodtan le lehet pontozni.)

Ami szerintem nehezebb náluk: orvosi (bárhol), jogi (nem a Károlin), legtöbb mérnöki és informatikai (BME, ELTE), legtöbb természettudományi (SZTE, ELTE).

Én mérnökinformatikus után végeztem vezetés és szervezést, nyilván azt tudom tanácsolni (bár nem mondtad, hogy magad miatt érdeklődsz-e), hogy alapképzésre egyrészt nehezebb (matekosabb), másrészt "kézzelfoghatóbb" szakot válassz - ha mindenképp gazdaságit szeretnél, akkor jó választás lehet a pénzügy-számvitel, az alkalmazott közgazdaságtan, vagy akár az osztatlan pénzügy-matek.

2020. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Csak azok szerint, akik nem jártak oda vagy nem elég magas szinten végezték el. Megnézném ki ráz ki a kisujjából egy summa cum laude pénzügyi vagy alkalmazott közgazdaságtan diplomát.
2020. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én levelezőn szeretnék egy közgáz msc-t megcsinálni, azért érdekel hogy mennyire lenne nehéz.


Itt a gyakorik is olvastam olyan kommentet, hogy gazdaságin átlagos a 4-es átlag, mérnökin meg a 2-esért is meg kell szenvedni

2020. júl. 10. 16:25
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

A BME-sek mindig is "közgáz tanfolyamnak" gúnyolták a Corvinust. Van az a vicc is, hogy:

- Miért nem 2 hetes a tavaszi szünet a BME-n?

- Nehogy a hallgatók pihenés helyett elvégezzék a Közgázt


Simán betolod munka mellett a gazdasági msc-t, ne parázz.

2020. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát mivel nekem a matek nem fekszik, meg nem is érdekel, nekem nehéz lenne, ezért nem is megyek ilyen irányba. De ha téged érdekel, akkor biztos meg tudod tanulni.
2020. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!