Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írnátok alternatív felvételi...

Írnátok alternatív felvételi előkészítő lehetőségeket? A középiskolai felvételire, az írásbelire lenne szükség, például: -online -1-2 tanár speciálisan erre készít fel

Figyelt kérdés

Tudom, hogy iskolák és más szervezetek szerveznek ősztől felvételi előkészítőket. Úgy alakult, hogy családi okok miatt a nyolcadikos lányom első félévét külföldön fogja tölteni a család, karácsonytól leszünk újra itthon. Tehát sajnos az előkészítő kimarad. Alternatív megoldásokon töröm a fejemet, mert persze letölthetek neki teszteket, gyakorolhat otthon, de én nem tudom úgy az anyagot, nem tudok úgy segíteni az időbeosztás, a feladatok megoldásával kapcsolatban sem.

Előre is köszönöm az ötleteket.



2020. júl. 11. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem írhatsz privátot, nagy gyakorlattal rendelkező matektanár vagyok Zoom-on keresztül tarok online orát is. Wacom táblára írok egy speciális tollal, agyerek kb. ugyanazt látja, mintha mellettem ülne és papírra írnék. A többit privátban beszéljük meg, ha érdekel.
2020. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

A matek oázis nevű honlapon van online felvételi előkészítő nyolcasikosoknak.

[link]

Igaz nem ingyenes, de szerintem sokkal jobban megéri, mint minden alkalommal 2-3-4 ezret kiadni egy magántanárnak.

Minden felvételiben előforduló témakört érthetően elmagyaráz, interaktív (magyarázás közben feladatokat oldat meg, amiket rögtön utána részletesen le is vezet) emellett lehetőség van "dolgozatokat" írni( önállóan megold egy feladatlapot, kiértékeli, és a hibásak megoldását levezeti)

Csak ajánlani tudom. Rengeteget segített, mivel hála ennek, egy matematika tagozatos osztályba bekerülve kiderült, hogy az egyik legjobb felvételit írtam. Nekem se volt lehetőségem előkészítőre járni, de semmi hátrány nem ért ez miatt, és biztos vagyok benne, hogy őt se fogja.

Sok sikert a felvételihez!

2020. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még mindig #2es vagyok.

Magyarból konkrét oldalt vagy ilyesmit nem tudok mondani, de elmondom, hogy én hogyan készültem fel rá egyedül, hátha az segít.

Az érvelő fogalmazás miatt ezt mindenféleképpen gyakorolni kell, mert (ha jól emlékszem) az sok pontot jelent. Ezt gyakorolhatja úgyis, hogy megoldja az eddigi ilyen feladatokat, vagy adsz neki egy témát (véletlenszerű állítást) és arról ír. Gyűjtsetek hasznos kifejezésket, amiket felhasználhat benne (pl: ennekellenére, továbbá, a fenti érvek alapján, stb.). "Vitatkozzatok" is néha egy kicsit egymással valamiről, mert így az egész könnyebben fog neki jönni, és nem fog értékes perceket elveszteni azzal, hogy azon gondolkozik, mégis hogyan építse fel/kezdje el.

Nézzen át ilyen ismertebb szólásákat a jelentésükkel együtt.

Tanulja meg az alapvető helyesírási szabályokat.

Tanulja meg felismerni a különböző rímeket, a mássalhangzó-törvényeket(hasonulás, összeolvadás stb.), az alakzatokat (metafora, alliteráció stb.), és eldönteni valamiről, hogy az képző/jel/rag és a szófajokat is ismerje fel.

Még ami fontos, hogy próbáljon meg szépen írni, mert sajnos a külalakért is levonnak pontokat, és félrenézhetik az amúgy jó megoldást.

2020. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!