Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik érné meg jobban,Rögtön...

Melyik érné meg jobban,Rögtön érettségi után mentőtiszti képzésen indulni, vagy először mentőápolóként kezdeni és pár évvel később tisztire menni?

Figyelt kérdés
Eü. középiskolába járok.

2020. júl. 13. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes elkezdened rögtön az egyetemet, ha felvesznek, mert van több ETK-s ismerősöm és kevesen szokták 4 éven belül elvégezni, nagyon nehéz, több évet csúsznak. Van olyan évfolyam, ahol a kezdeti felvett 50-60 főből 1-2 ember végzett a tervezett 4 év alatt. Szóval lehet, hogy több idő lesz elvégezni, mint amire számítasz.

Az OKJ-t inkább B-tervnek ajánlom, ha esetleg nem sikerül végigcsinálni az egyetemet. Nem akarlak megijeszteni, csak legyél felkészülve arra, hogy nagyon oda kell tenned magad, ha ez a cél.

2020. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzáteszek, hogy ha elvégzel pár félévet az egyetemen, utána bármelyik eü-s OKJ-n beszámíthatod a tudásodat és így gyorsabban megkapod az OKJ-s végzettséget. Általában 2 év helyett 1 évet kell csak járnod, estin.


Szóval már csak ezért is érdemes először a tisztit megpróbálni.

2020. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Uristen888 ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem jobban járnál a mentőápolóval. Az tényleg csak 2 év. És úgy szinte rögtön látnád hogy biztos ezt szeretnéd e csinálni. Ha igen akkor meg legalább lenne tapasztalatod (a legjobb tisztek általában ápolókból lesznek;) ) És plusszpont felsőoktatásban is. Szóval szerintem egy frissen kikerült tiszt nem biztos hogy lesz olyan naprakész, és biztos a dolgában mint egy ápolóból lett tiszt akinek azért már van rutinja.
2020. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem faterom mentőzik.

Mentő ápolóként kezdte, most mentőtiszt, jelenleg pedig a mester szakot végzi mentőtisztin.


Ő mindenképpen először a mentőápolói képzés elvégzését javasolja. Ugyanis egyetemen is oktat, és oktatóként azt látja, hogy rengetegen beülnek az órákra úgy, főleeg lányok, hogy halvány lila fogalmuk sincs arról, hogy miről is szól ez a szakterület. Mentőápolóként pedig szinte azonnal megismerkedsz az egésszel és ott eldől, hogy bírod e illetve neked találták e ki. Mentőtisztin lehet, hogy csak 2 év után derűlne ez ki és akkor elvesztegetett évekről beszélhetünk. Ráadásul ha szerencséd van akkor az is előfordulhat, hogy amint leteszed az érettségit (bár ez asszem pályázati alapú) és bemész egy mentőállomásra akkor elvégeztetnek egy hősképzőt melynek sikeres teljesítése után az OKJ - val párhuzamosan dolgozhatsz is náluk fizetésért. Bár most OKJ-n is lesz asszem valami nagy változás.


Miután pedig elvégezted az OKJ-t, onnantól kezdve teljes körű mentőápoló vagy. Annyi van, hogy érdemesebb 24 órázni mert akkor egy hónapban csak 7-8 napot dolgozol és mellékállásban bárhol tudsz plusz pénzhez jutni. (pl strandokon vállalsz be eü sátornál munkát, rendezvényeken segítel be. Ezeregy lehetőség van) A fizetéssel kapcsolatban sem kell megijedni, mert most a mentősök bérét tolják nagyon felfelé így már az ápolói fizetésből is ki lehet jönni. Faterom ugyebár oktat egyetemen is, de ezt hobbiból teszi, mert amennyi részesedést ott kap, az töredéke a mentőszolgálati bérének.


Utána meg ha van kedved mehetsz tisztire (ugyebár szakképzettebb leszel) illetve még több plusz bér érdekében utána a mester fokozatot is leteheted. De ez tényleg már csak azért célszerű, mert plusz pénzt jelent.


Remélem tudtam segíteni :)

2020. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amit még kihagytam, hogy ha megvan a mentőápolói OKJ-d, az plusz 32 pontot jelent a mentőtisztin.
2020. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! :) ment a zöld!
2020. aug. 5. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!