Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megingott a lelkesedésem a...

Megingott a lelkesedésem a tanári pálya választása iránt az anyagiak miatt. Tényleg olyan szörnyű?

Figyelt kérdés
Egy ideje eldontottem, hogy tanár szeretnék lenni, ha a pszichologus nem jön össze (márpedig azt mondják az az egyik legnehezebb/bekerulni nehéz). Most viszont hallva, hogy egész keveset keresnek és hogy nem igazán érdemes tanárnak menni kicsit megijedtem. Milyen jól kereső egyetemi szakok vannak amihez a történelem és az angol előnyös? Illetve ha ezt egy tanár olvassa, megbántad végül és zavaró ez a fizetés? Nyilvánvalóan mindenki többet akarna, de remélem értitek a lényeget.

2020. júl. 17. 20:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
95%
Igaz, nem tanár vagyok, hanem tanító, de sosem bántam meg, hogy ezt a pályát választottam. A fizetés nem a legjobb, de mindig is ez volt a vágyam. Ha azért szeretnél tanár lenni, mert elkötelezett vagy a tanári hivatás iránt, akkor nem fogod megbánni.
2020. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 DominikX ***** válasza:
59%
Csak szavazni kell amugy normális pártra és változni fog a tanárok fizetése.. itt Szlovákiában nem éheznek a tanárok
2020. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
79%

Ebben teljesen igazad van..... Remélem 2022-ben változik a helyzet. Én azon leszek.

Az első válaszoló voltam.

2020. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Igen, tényleg!


Rengeteg stressz, felesleges adminisztráció, megkötött kéz és neveletlen gyerekek.


Én a helyedben a törit teljesen hanyagolnám, FELESLEGES! és csak az angolra feküdnék rá, mert azzal magántanárként xarrá keresheted magad és/vagy nyelviskolában is megvetheted a lábad minden hlyeség nélkül.

2020. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a gimiben volt egy csaj aki tanárképzőre is ment amikor a fizikatanár meghallotta, hogy tanár akar lenni azért érdeklődve megkérdezte, hogy biztos?
2020. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

2/5


"Csak szavazni kell amugy normális pártra"


Köszi, mutass már egy pártot kérlek, amelyik hiteles, megbízható, nem kamupárt, és amelyikről garantálni lehet, hogy nem csak addig nagy a szájuk, ameddig kampány van.

Ja, hogy ilyen nincs is jelenleg Magyarországon? ...

2020. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
A Fidesz a legjobb párt én odáig vagyok az örömtől, hogy Orbán Úr alatt szolgálhatok.
2020. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 DominikX ***** válasza:
44%
Jah csak éppen Orbán kiralyotok miatt nem lesz ki tanítson, mert neki hulye emberekre van szüksége. Több mint 10 éve volt helyrehozni ezt a krízist, de csak rosszabbá tette. Büszkék lehettek rá!
2020. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
2 töritanárt ismerek, egyik se dolgozik tanárként, mert szeretne adni valamit a 2 saját gyerekének is. Abból a gyatra fizetésből meg munkából max. a stresszt tudja hazavinni, meg a dolgozatokat.
2020. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4%
Orbán minden krízist csökkentett ő maga a fény.
2020. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!