ELTE anglisztika szak?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszait várnám akiknek van személyes tapasztalatuk az egyetemről! :)

Milyen az egyetemi élet ezen a szakon?

Pár hónapos külföldön tanulás lehetséges?

Mennyire nehéz bekerülni?

Mennyire könnyű utána elhelyezkedni?

Lehetséges a média-újságírás felé specializálódni?

Előre köszönöm a válaszokat! :)



2020. júl. 18. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:
96%

Dióhéjban:

1. Sokan vannak, sok embert meg lehet ismerni, de pont ezért nem családias annyira a hangulat, mint a kisebb szakokon, személytelenebb. Nincs egyébként elszeparálva a többi szaktól, ugyanúgy járhatsz összegyetemi bulikra, a KK-ban, koliban megismerhetsz másokat. Itt is van ugyanúgy jegyzetcserélgetés, vizsgatippek, híresen jó és rossz tanárok, katalógusos és nem katalógusos órák. Amíg én oda jártam, talán félévente 1-2 csak anglisztikásoknak szóló buli volt, ez nem sok. Lehetett járni társalgóklubba, de vártak diákokat máshonnan is.


2. Lehetséges, Erasmusnak hívják, ez egy program, általában egy vagy két szemeszterre lehet menni.


3. Nehéz, magas a ponthatár, államira 400 körüli. Ajánlok egy magabiztos B2-es tudást, de legjobb a C1 lenne, azzal már nem lesznek bajok pl az eredeti angol nyelvű művek megértésénél.


4. Nehéz elhelyezkedni, egy sima alapszakkal gyakorlatilag csak olyan helyre tudsz menni, ahol vagy nem is kell diploma vagy mindegy, milyened van. Tolmács-fordításnál meg az a baj, hogy angolosokból rengeteg van, érdemes valami ritkább nyelvet beszélni mellé (szláv, skandináv vagy távol-keleti nyelvek pl) vagy orvosi, műszaki angolt tanulni.


5. Lehetséges, vannak ilyen specializációk.


Végeredményben én nem ajánlom egyébként a szakot. Rohadt sokat kell tanulnod a magas ponthatár miatt, de ennyit egyáltalán nem ér, nagyon nagy a túlképzés.

2020. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!