Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsem el, hogy az...

Hogyan döntsem el, hogy az orvosi szakma nekem való?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkozom rajta, hogy minek tanuljak tovább? Mindig eszembe jut az orvosi, aztán mindig találok 1 okot, ami miatt nem nekem való. De utána folyton visszatérek rá, mindig újra előjön, hogy mi lenne, ha orvos lennék?

Hogyan döntsem el, hogy ez -e a nekem való szakma? Mit gondoljak át ezzel kapcsolatban, hogy bírnám -e?



2020. júl. 21. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Első 6 év orvosképzés, így leszel okleveles orvosdoktor.

Következő 3-6 év szakképzés (A legrövidebb a 3 éves háziorvostan, míg a leghosszabbak 6 évig is elhúzódnak. Ez utóbbiak jellemzően a sebészeti szakirányok (pl. érsebészet, idegsebészet, szívsebészet stb.). A neurológia képzés 5 éven át tart, tehát egy neurológus szakorvos legalább 11 éven át tanulja hivatását.)

További (opcionális) 2-4 év ráépített szakképzés.


Akarsz és tudsz ennyi ideig tanulni?

2020. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Aki szeretne egy életen át tartó folyamatos tanulásban részesülni, annak el lehet gondolkodni az orvosin (vagy mérnökin, infóson, stb.) Az biztos hogy megunni igen nehezen lehet csak. Minden eset más, a tudomány és technológia folyamatosan fejlődik, így valóban változatos hivatás. Arról nem is beszélve, hogy társadalmilag is megbecsült, illetve nem hallottam olyan orvosról aki nem érezte volna magát hasznosnak.

Ne azt nézd miért nem neked való, hanem miért igen. Mi miatt szeretnél orvos lenni?

Ha érdekel az egészségügy, de nem feltétlen orvosi vonalon, akkor informatikusként, villamosmérnökként, vegyészként is lehet érvényesülni.

2020. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Én is hasonlóképpen vacilláltam, és nekem is hosszú időbe - évekbe! - telt, mire rájöttem, mit is akarok egészen pontosan csinálni. Hiába kérdezgettem a családomat, ismerőseimet, idegeneket, mindenkit, akit csak tudtam, hogy adjanak tanácsot, a végén egyedül kellett meghoznom a döntést, noha elég sokáig dilemmáztam. Orvosin elég alapvető, hogy rengeteget fel kell áldoznod a szabadidődből és tanulni, nagy mennyiséget és hosszú éveken át. Miután megszerezted a diplomádat, még ott a szakosodás is. Viszont szerintem ennél is fontosabb, hogy érdekel-e az egészségügy. Szeretnél-e emberekkel dolgozni? (Ok, hogy választhatsz olyan szakágat, amely elvégzésénél nem feltétlen kell 0-24-ben emberekkel lenned, de azért az orvoslás nagyrészt az emberekkel való foglalkozásról/kommunikálásról szól, hogy segíthess rajtuk) Érdekel-e a biológia? Esetleg szeretnél kutatni, később másokat tanítani? Bírod a nyomást, a felelősségérzetet? És a többi, és a többi. Szerintem írd össze pro és kontra, hogy mi az, ami vonzó számodra és mik azok az érvek, amik miatt mindig meggondolod magad. Esetleg olvass minél többet a szakmáról, az egyetemi óráktól és gyakorlatoktól elkezdve amit csak találsz. (Én legalábbis próbáltam minél szélesebb körben tájékozódni, amennyire tudtam, hogy minél teljesebb képet kapjak és könnyebben tudjak dönteni) Nekem akad a családomban olyan orvos, aki leginkább a pénzért, pozícióért, és a presztízs miatt akart orvos lenni. El is végezte becsülettel az egyetemet, szakosodott is, rengeteget dolgozott még hétvégéken is, mára már nagyon jól keres és remek munkahelye van - és valószínűleg mindig lesz is orvosként -, viszont egy időben állandóan panaszkodott, hogy kiégett, nehezére esett a páciensekkel mindig ugyanolyan kedvesen bánni, stb. Persze, ne legyünk álszentek, van, aki emiatt választja az orvosit, de aztán ott a másik véglet, aki meg azért csinálja végig, mert ténylegesen szeretne segíteni másokon, és ez a vágya átsegíti őt a nehézségeken egyetem alatt és után is. Szerintem nagyon szép szakma, sok nehézséggel jár, de ha valaki valóban szereti, akkor legalább annyi - sőt több - pozitívummal is.
2020. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha okot keresel, hogy a szak miért nem neked való az már intő jel ettől lehetsz benne akár jó is és szeretheted is de ez nem jó.
2020. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!