Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Cukrász okj-t megérné elvégezn...

Cukrász okj-t megérné elvégezni? A több szakma a jobb, vagy a kevesebb + egyetem? 19/l

Figyelt kérdés

Szép estét!


Idén lett meg a szakmám (szociális gondozó és ápoló), következő két évben érettségi előkészítő, utána masszőr okj vagy egyetem (pszichológia érdekel), illetve a masszőrt mindenképp elvégzem, óvodásként már erre készültem.


Ezután, ha megvan az egyetem, ha nincs, miután megcsináltam a masszőr képzést, szeretnék még egy szakmát, amit megéri elvégezni, amivel hasznos tapasztalatot tudok szerezni, akár a mindennapokra.


Eszembe jutott a cukrász. Megérné annak tanulni?


2020. júl. 21. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi akarsz lenni? Mert ennyi erővel ABC sorrendben akármennyi képzésen végig mehetsz. Mi a célod konkrétan??
2020. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A célom az, hogy sok mindenhez értsek, hogy mindig tudjak munkát találni, vagy ha váltani szeretnék, mert ne adj isten besokalltam, akkor se kelljen feltétlen ugyanabban a munkában ragadnom, csak mert biztos megélhetés, mindegy milyen a fizetés.


A nagy tervem, hogy masszőr leszek, de azt tíz, max 15 évnél nem akarok tovább csinálni, a kezeim miatt. Utána is lesz élet, gondozónak pedig csak végszükség esetén megyek, mert azzal tényleg mindig találok munkát.

2020. júl. 21. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológia érdekel, akkor szerintem annak jobb minél hamarabb nekiállni. Eleve nagyon magas a ponthatár és a túljelentkezés, tehát lehet elsőre fel sem vesznek. Utána pedig nagyon sok év, míg valakiből pszichológus lesz, először az alapképzést kell elvégezni, de az még nem jó semmire, utána kell a mesterdiploma és még azon felül szakképzés. Ez alap-és mesterképzést végezheted államilag támogatottan, de a szakképzés és az egyéb kiegészítő képzések már önköltségesek, nem kevésbe kerülnek.

Tehát ha komolyan érdekel ez a hivatás, akkor érettségizz le, ne OKJ-kkel szórakozz.

2020. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Én a helyedben előbb elvégeznék annyi szakmát, amennyi érdekel. Valamelyikkel elkezdenék dolgozni és mellette levelezőn megcsinálnám a pszichót.
2020. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha érdekel egy szakma vagy szak,végezd el mindenképpen,mert úgyis megbánnád,ha nem tennéd.:)

Így a lehetőséged mindig ott lesz a váltásra,sőt,ami még jobb,akár másodállásod is lehet.Szerintem nagyon jó terv,sok sikert hozzá!

2020. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Levelezőn csak Debrecenben és Szegeden van pszicho levelező mesterképzés (az alappal meg nem lehet pszichológus). Ráadásul kva sokat kell ott tanulni, megnézném, ahogy cukrászként talpal kora reggeltől, hazaér és még akkor áll neki az Atkinsonnak, ami 1 tárgy és cirka 800 oldal. Realitásérzék is kellene, nem csak álmodozás.
2020. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már bocsi, "kedves" utolsó, de hol írtam olyat, hogy egyszerre levelezőn csinálnám az egyetemet? Sehol. Valamit dolgoznék, de nem úgy, hogy hajnalban kelek, dolgozok, aztán 800 oldal. Van realitásérzékem, köszönöm szépen.
2020. júl. 22. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem neked írtam, kérdező, hanem egy kommentelőnek válaszul, aki azt írta, hogy "Valamelyikkel elkezdenék dolgozni és mellette levelezőn megcsinálnám a pszichót". Szívesen.
2020. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!