Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biotechnológia MSC-vel hol...

Biotechnológia MSC-vel hol lehet elhelyezkedni? Megéri elvégezni? Vagy inkább biológia MsC vagy biomérnök MsC (biológia Bsc alap szakkal )

Figyelt kérdés

2020. júl. 21. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább biomérnök
2020. júl. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A PTE-n angol nyelvű oktatás van. Szerintem az elég előnyös.
2020. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a szak kifejezetten gyogyszerkutatast-fejlesztést, egészségügyi kutatast alapozza.

Itthon nem hiszem, hogy sokat fizetnének erte, viszon kulfoldon annal inkabb.


Szerintem a biológia MSc-t nem erdemes elvégezni, a biomernoki MSc pedig szelesebb körben is jo (BME-n pl. kornyezetmernokot helyettesito Környezetvédelmi szakirány van, SZIE - volt Corvinuson pedig van gyogyszeres szakirány).

Biomernok kell pl. GSK-ba, Veiolia Watershez is.


Biomernoki vagy biotechnológia MSc szerintem nagyon jo.

Felkapott tema egyebkent a feherjekromatografia, mivel a nagyon ertekes/draga gyógyszerek pl. a hírhedt Zolgensma is (700.000.000 Ft/adag Novartis) igy készülnek, es csak kevesen ertenek hozza. A Celltrion (Egis forgalmazza) bioszimilaris eloretoltott fecskendos gyogyszerei is ilyenek (Remicade helyettesítője pl). (Érdekesség, hogy a Zolgensma gyartas végső fázisát egy szlovén ceg a BIA separations végzi - elvileg a költségek nagy részéért a kromatografias muvelet felelős - jo nyereség)

2020. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Engem legjobban a biotechnológia érdekel, illetve MsC után egy klinikai gyógyszerfejlesztő post.gard-ot is szeretnék csinálni (angol nyelven ). Leginkább az antibiotikumok és a daganatellenes szerekkel foglalkoznák.
2020. júl. 23. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Antibiotikumokat és daganatellenes szereket nem fejlesztenek Magyarországon, azt tudod, ugye?


Vagy külföldön akarsz dolgozni?


Ha Magyarországon maradnál, és gyógyszerFEJLESZTÉSSEL szeretnél foglalkozni, akkor én leginkább a gyógyszerészit vagy a vegyészit, vegyészmérnökit javasolnám.


Ha külföldre mennél, akkor a PTE angol nyelvű biotech MSc-t.

2020. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!