Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ után 22 évesen érdemes...

OKJ után 22 évesen érdemes egyetemre menni ,ami 4 év,vagy helyezkedjek el a szakmában? Bővebben lent, 20/L.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most végeztem az első évemmel gyermekápoló szakon és még van hátra 2 év. 22 éves leszek ,amikor elvégzem és arra gondoltam,hogy utána mehetnék még egyetemre.

Eredetileg is ott kezdtem volna tanulni,de tavaly nem vettek fel(orvosi diagnosztikai analitikára, 382 ponttal), így maradt ez B tervnek. Gondoltam arra is,hogy elmennék levelezőre egyetemre,mellette pedig dolgoznék ápolóként, de ez nem tudom,mennyire bírható. Az tuti,hogy nem maradok véglegesen ebben a szakmában,de átmenetileg nem tudom melyik éri meg jobban?: Elvégzése után tanulni nappalin az orvosi diagnosztika szakon(mert ezt gondoltam megpályázni) és nem dolgozni mellette ápolóként, vagy dolgozni,és közben csinálni egy levelezős képzést?

Nektek erről mi a véleményetek? Szerintetek hogy érdemes megvalósítanom ezt az egészet? Ha a meló+tanulás verziót ajánljátok,melyik szakot lenne érdemes választanom?

Köszi!



2020. júl. 23. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az éven nem jelentkeztél?

Iszonyatosan alacsony ponthatár volt az ODA-ra mindenhol...

Pest is 344, Debrecen 320on valamennyi

2020. júl. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Idén nem adtam be, mert úgy gondoltam, elvégzem először a szakmát. Egyébként néztem, tavalyihoz képest Debrecenben 72-vel csökkent a ponthatár. 😂 Kicsit azért ledöbbentem. Remélem megmarad ez a tendencia 2 év múlva is.
2020. júl. 24. 09:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj ne is mond :( Debrecent meg pont nem jelöltem mondván, hogy annyit biztos nem csökken
2020. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted, tanulj nyugodtan, 22 évesen egyáltalán nem késő új szakot elkezdeni (meg amúgy 50 évesen se, tanulni sosincs késő). Én 22 évesen kezdtem a jogot szintén egy alapszak után, de semmi hátrányát nem érzem a dolognak, örülök hogy van lehetőségem tanulni.
2020. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban 😂 engem se vettek fel tavaly oda ennyi ponttal idén már máshova jelentkeztem ( pszichológia szerelem) de biztos vagyok benne hogy 22 évesen egyáltalán nem leszel idős oda, simán megéri
2020. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne végezd el azt a szakot. nettó 120 ezret keresel vele egész életedben és sima szakmával is eltudsz benne helyezkedni.
2020. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!