Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök Bsc után Vezetés...

Gépészmérnök Bsc után Vezetés és Szervezés, vagy Pénzügy Msc? BCE vagy BGE?

Figyelt kérdés

Jelenleg gépészmérnök bsc diplomával rendelkezem, autóipari vállalatnál projektvezető a felelősségköröm, azonban szeretném tovább képezni magam.

Nem tudom, hogy egy vezetés és szervezés, vagy egy pénzügyi msc lenne bölcsebb a későbbi előremenetelhez (stratégiai vezető vagy ügyvezető).

Illetve melyik egyetemen érdemesebb elkezdeni a képzést, Corvinus vagy BGE?



2020. júl. 24. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztem inkább vezetés és szervezés, ott tanítanak pénzügyet, kontrollingot, viszont minden egyebet is, ami a vezetéshez kapcsolódik és üzletileg fontos.


A sima pénzügy mester tényleg a pénzügyre hasal, szóval számvitel meg kontrolling keményen... viszont ha te műszaki ember vagy és ilyen területen leszel később magasabb szintű vezető, akkor ezekben a témákban támogatni fog kontroller, pénzügyi vezető, adószakértő, stb. Sulikban nem tudok tanácsot adni, sztem mindkettő jó lehet.

2020. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, a jelenlegi szinten is támogatást kapok ezektől a társosztályoktól. Azonban még arra gondoltam, hogy költségvetések, tervezetek jóváhagyása gazdasági, pénzügyi oldalról ugyan úgy lehetséges, a vezetés és szervezéssel, mint a pénzüggyel? Teszem azt, gépészmérnök végzettséggel rendelkező személy sem hagyhat jóvá építési tervet.
2020. júl. 24. 08:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, ne úgy képzeld el, hogy XY mérnökség a tiéd és akkor magadra vagy hagyva a budget tervezéssel :) ott lesz a kontroller, akivel eleve összerakjátok az üzleti részt, a HR-rel meg a létszámot és a béreket. Es időközben is minden pénzügyi döntésed meghozatala előtt ott lesznek és segítenek a döntéshozatalban, minden hattértámogató területnek ez a funkciója.


Persze ez inkább közepes és nagyobb, illetve külföldi tulajdonú cégeknél érvényes, kis cégeknél igazából úgyis az ügyvezető mutatja az utat és mikroszinten is ő folyik bele mindenbe. De ahogy kiveszem a szavaidból, nagyobb cégnél vagy.

2020. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a vezetés és szervezést választanám, amiatt, amit #1 írt.

De azért ez nem ilyen egyszerű, a karriered nem csak a végzettségen múlik. Egy vezető kinevezése inkább külső tényezőkön múlik, pl. érdekek, néha politika, meg miegymás.

2020. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Akkor maradok az eredeti választásnál, Vezetés és szervezés Msc, valószínűleg a Corvinuson. Magyarországon a mai napig nagyobb presztízse van, sajnos sok helyen még mindig papír és név alapján ítélnek.

2020. júl. 24. 08:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!