Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika Ba után tanári...

Anglisztika Ba után tanári képzésre menni?

Figyelt kérdés
Anglisztika alapképzésen tanulok, még egy évem van hátra (és ezt el is fogom végezni). Szeretem és érdekel is, viszont konkrét szakmai tudásom értelemszerűen nem lesz. Nyilván ennek tudatában kezdtem el a szakot, viszont azt gondoltam, hogy majd az egyetem mellett tudok vállalni valamilyen a szakhoz kapcsolódó munkát (kb. bármit, ahol az ember használhatja az angolt) és a tanulással párhuzamosan gyakorlatot szerezhetek, amivel már könnyebb dolgom lesz. Ez nem így lett, időm sem volt rá és lehetőségek sem voltak (ez valószínűleg a következő évben sem lesz másként). Szeretnék még tanulni valamit, viszont engem más "piacképesebb" területek nem igazán érdekelnek. Ezért merült fel bennem a tanári képzés (úgymond szakmát ad az ember kezébe és biztosan el tudsz helyezkedni), viszont 5-6 év a képzés és nekem már részben fizetnem is kellene érte. Nekem csak 6 felhasználható félévem marad, tehát a tanári képzésből 4-5 félévet már saját zsebből kellene finanszírozni, ami nagyjából egy ilyen 2000000-2500000 körüli összeg. Így nem tudom megérné-e.
2020. júl. 25. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én germanisztikán tanulok. Nekünk fel kellett venni elsőben egy minor/specializáció szakot. Attól is függ, hogy megéri-e a tanári szak, hogy te mit választottál. Én pl. egy második nyelvet, amivel majd fordító-tolmács lehetek. Ilyen irányban nem gondolkoztál, hogy esetleg BA képzés után mesterszakra menni és fordítani illetve tolmácsolni? Illetve ha jól tudom, van külön pedagógiai specializáció, amihez nem kell elvégezni külön a tanári szakot, rövidebb ideig is tart, mégis (ha specializációként vagy minor szakként veszed fel) benne lesz a diplomádban, hogy elvégezted a pedagógia specializációt, és szerintem ezzel már esetleg nyelviskolában taníthatnál. De egyébként szerintem nyelviskolában tanári diploma nélkül is taníthatnál, mert ott lesz a diploma a kezedben az anglisztikáról; persze a munkáltatóval ezt meg kell beszélni. Vagy mindenképpen általános/középiskolában szeretnél tanítani? Szerintem ezeket a kérdéseket is mérlegeld. Remélem valamennyit segítettem.
2020. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, ha tanárképes minorom lenne, akkor azzal jelentkezhetnék tanári mesterre és plusz két év alatt szerezhetnék tanári képesítést. Viszont nekem nincsen minorom, specializációt választottam, így erre nincs lehetőségem. Maximum az angol szakos tárgyaimat lehetne csak elfogadtatni, viszont attól a másik szak és a pedagógiás tárgyak ugyanúgy ott lennének és a képzési időt nem lehetne lerövidíteni. Még egy szakos angol tanár lehetnék úgy, ha elvégezném az anglisztika mestert és utána járnék még egy két éves tanári mesterre... legalábbis ez régebben így működött, de nem vagyok benne biztos, hogy még mindig van ilyen lehetőség.

A fordító és tolmács mestert elvetettem, mert más idegen nyelvet nem beszélek használható szinten. Van egy német középfokú nyelvvizsgám, de már egyáltalán nem tudok németül és igazából soha nem is szerettem. Valamint kínaiul tanultam még, de egyelőre nem állok olyan szinten, hogy bátorsággal mernék kezdeni vele bármit is.

Egyébként nem ragaszkodnék hozzá, hogy legyen pedagógus végzettségem és nem kizárólagos célom, hogy iskolában tanítsak. Viszont úgy érzem a nyelvszaktól nem kaptam semmilyen használható szaktudást, amivel bármit is kezdhetnék a munkaerőpiacon, akár tanításról van szó, akár nem. Emiatt végeznék el szívesebben valami szakmaibb és gyakorlatiasabb képzést.

2020. júl. 25. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Hát ebben az esetben még az jutott eszembe, hogy esetleg olyan cégeknél elhelyezkedhetnél, ami megköveteli az angol nyelvtudást, de nem igényel szakfordítói tudást. Pl. kisebb-nagyobb cègek, ahol e-mailezni, telefonálni kell; ilyen titkárnősebb/titkárosabb munkakör. (Nem tudom fiú vagy lány vagy-e.) Illetve még hallottam kulturális fórumokról, projektmanager állásokról, ahova alapdiplomával is be lehet kerülni. Vagy esetleg próbálj meg a diplomád után egy nyelviskolával beszélni.

Ha nem azért akarsz tanár lenni, mert hivatás tudatod van, vagy érdekel a kèpzés, nem tudom mennyire jó ötlet belekezdeni, és több évig húzni az időt, majd fizetni is a képzésért. Ha meg lesz az anglisztikás alapdiplomád, akkor feltételezem, hogy tudsz angolul. Vannak rövidebb ideig tartó FOSZK-os képzések is. 2 évesek, és még beleesnek az államilag támogatott képzések közè. Pl. pénzügy, számvitel, valami infós kèpzés, marketing, turizmus is. Ezekkel meg az angol tudásoddal szerintem már több esélyed van cégeknél elhelyezkedni.

2020. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy úgy fogok kikerülni az egyetemről, hogy semmilyen munkatapasztalatom és semmilyen hasznosítható végzettségem, tudásom nincsen. Magyarul nem sok esélyem lesz a munkaerőpiacon, mert ezzel nem vagyok egyedül és rengeteg nálam sokkal képzettebb, tapasztaltabb vagy egyáltalán valamihez értő ember van. Hiába nem elvárás valahol, attól még előnynek előny és értelemszerűen nem azt fogják felvenni, aki az alapszakos diplomáján kívül semmit nem tud felmutatni.

A pénzügy stb. engem egyáltalán nem érdekel. Abban biztos vagyok, hogy semmi ilyesmit nem szeretnék tanulni. Egyébként szívesen tanítanék és el tudom magam képzelni tanárként, a felvételin is megjelöltem egy tanári szakot, tehát nem arról van szó, hogy csak kínomban fanyalodnék rá. Egyedül a képzési idő és a tandíj az, ami miatt nem vagyok benne biztos.

2020. júl. 25. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor én a helyedben utána néznék első körben, hogy van-e valami rövidebb út a tanári elvégzésére. Gondolok arra, hogy egy sima alap pedagógiát elvégezni, viszont akkor "csak" egy szakos angol tanár leszel.

Ha amúgy meg szívesen tanítanàl, akkor vágj bele. Ösztöndíjak mindig vannak, magánóràkat is adhatsz, ha elkezded, akkor már egy nyelvsuliban is biztos alkalmaznak, vannak küldöldi önkéntes programok, táborok is, illetve diákszövetkezeteknèl is lehet pénzt keresni, amivel hozzájárulhatsz kicsit a tandíjhoz. (Nem tudom hány éves vagy és a szüleid segítenek-e.)

2020. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!