Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME villamosmérnöki v BCE...

BME villamosmérnöki v BCE gazdaság,és pénzügy matematika elemzés nehezebb,melyik piacképesebb?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 03:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
BME vs BCE. Szerinted melyik a nehezebb? Ilyen hülye kérdést, erre nem válaszolhatok bocsi mert ez nem kérdés. Szerintem a VIk en a mérnökinformatikus az piacképesebb jóval mint a villamosmérnöki.
2020. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Itt nem az a lényeg, hogy milyen egyetemen van, hiszen az a szak a BCE legerősebb képzése, és kb hasonló szórás van, mint a vik-en..tehat van ertelme a kerdesnek.
2020. júl. 28. 16:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a BCE nehezebb lenne mint a BME VIK. Akármiben. De elég eltérő szakok szerintem a szak alapján dönts de gondolom a BCE könnyebb. BME VIK en szerintem nem az a legpiacképesebb de nem mérnökhallgató vagyok tehát ki tudja de szerintem a mérnökinfó piacképesebb jóval.
2020. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Üdv a gazdelemzõrõl (a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés túl hosszú)!

Igaz, hogy már egy hónapos kérdés, de mivel abban a szerencsés (vagy nem szerencsés) helyzetben vagyok, hogy van BME-s ismerõsöm, gondoltam hasznos lehetek.

Elõször is, nem lehet elfogulatlanul válaszolni arra a kérdésre, hogy melyik egyetem jobb. A BCE és a BME között van egyfajta ellentét, de a maga területén mindkét egyetem erõs. A Corvinus inkább a gazdaságokban, a BME pedig a mûszaki dolgokban (bocsi BME-sek, ha nem így mondjátok).

Az, hogy kinek mi a nehezebb, az egyéni probléma. Gondolkozz el, mi érdekel jobban, mert ha gazdelemzõn vagy VIK-es szakon gondolkodsz, akkor szerintem nem kell azon agyalnod, hogy mekkora kereslet lesz rád és mennyi lesz a kezdõfizud. Bár valóban, a mérnökinfo talán kelendõbb manapság, mint egy villamosmérnök.

A gazdelemzõrõl annyit szeretnék mondani, hogy Corvinuson belül is vannak eltérések a szakok nehézségében. Ha bármely másik szakra járó ember megtudja, hogy gazdelemzõs vagy, elkerekedik a szeme és kifejezi elismerését. A legtöbben még a szak pontos nevét sem tudják megjegyezni. BCE-n nálunk kell legtöbbet tanulni, de ez amellett, hogy nehéz, nagyon motiváló is, hiszen sokrétû tudásanyagot kapunk, amit mások az egyetemen nem.

És most jöjjön néhány tapasztalat. Valószínûleg nembõl adódó eltérések is közrejátszanak, de a BME-s barátomat (mérnökinfo) az elmúlt évek alatt nem nagyon láttam még vizsgaidõszakban sem úgy hajtani, mint egy gazdelemzõst. Év közben elõadásra nem nagyon járt, csak gyakorlatokra és elmondása szerint ezzel nem volt nagy vesztenivalója. A távoktatás során én alig álltam fel a laptop elõl, õ pedig gyakran kérdezett felõlem, mert sokszor unatkozott. Gyakran elég volt egy éjszakát tanulnia, hogy letegye a másnapi vizsgát. Nálunk nem sok tárgy van, amibõl ez kivitelezhetõ, mivel sok a gyakorlatiasabb tudást igényli, amihez nem elég pár óra gyakorlás. Az elején a matekos tárgyaknál pedig az elméleti tudást is keményen megkövetelik, azokat pedig nehéz megérteni. Félévközi dolgozatokra is bõven lehet számítani. Szerencsére mindig vannak kedves felsõbbévesek, akik segítenek.

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy BME-n végig lehet lazulni a szakokat, lehet, hogy a barátomnak könnyebben megy, mint másoknak. Csak az én tapasztalatom az, hogy a mi szakunkon többet várnak el és több energiát kell ráfordítani.

Mindenesetre én nem bántam meg, hogy ezt választottam. Rengeteg szuper élménnyel és tudással lettem gazdagabb. A szakon aránylag kevesen vagyunk, ezért minden szaktársunkat ismerjük és nagyon összetartóak vagyunk.

2020. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó hülyeségeket ír. BME nem csak műszakilag jó, erős a GTK és az infó is. Bár tényleg mérnök és infóból legjobb, viszont jó gazdasági szempontból is, jobb mint a BGE. Konkrétan BME GTK matekja nehezebb mint a BCE GTK. A BCE az egy napköziközpont. Konkrétan a VIK az kb annyira nehéz mint a GPK és azokon a karokon, van, hogy 10 órát tanulnak naponta. Tehát ha nála a BCE srác az jobban hajt mint a VIKES az elég érdekes, konkrétan a BME GTK nehezbb mint a BCE, ráadásul a BME VIK/GPK dupla olyan nehéz, mint a BME GTK. Ennyit a nehézségről.


Nem vagyok BCE-s de kötve hiszem, hogy a gazdelemzős többet tanulna mint a GTK pénzügy számviteles. A mérnökinfó meg az egyik legpiacképesebb szak, a villamosmérnöki kicsit utána van, az is eléggé piacképes. Viszont az, hogy a BCE többet tanul, mint a BME VIK es na az tökre nonszensz.

2020. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Oké, csak hogy tisztázzuk a helyzetet. Elismerem, hogy még a BME is jobb, mint a BGE, de azt ne próbáld már beadni, hogy a BCE egy szabadidõközpont. Ha nem jártál Corvinusra, akkor honnan a búbánatból tudod, hogy mit tanulunk a másik parton? Én sem jártam BME-re, de attól még nem fogom a kis gólyatáboros BME-szidalmazásokat szajkózni évekig. Elismerem, hogy erõsek vagytok valamiben és respect annak is, aki a VIK-et választja, de gazdasában mi jobbak vagyunk.

És szeretnélek tájékoztatni arról, hogy a gazdelemzõ nem GTK, hanem KTK, ami kb annyira van a GTK-tól, mint a GTK a TTK-tól. Szóval please, ha semmi infod nincs a BCE-rõl, akkor ne vaktában hasonlítgass.

2020. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van infóm a BCE ről, az infóm az az, hogy erős gazdaságban de könnyű. Az egész BCE-n könnyebb a matek mint a BME-n. Ha BCE GTK ha KTK, akkor is. Ha erősebb mint a BME GTK, akkor is könnyebb. Bár az erősség is vitatott, a neve mindenesetre erősebb. Könnyebbnek biztosan könnyebb mint a BME GTK. Kötve hiszem, hogy a BCE GTK nál nehezebb lenne a KTK. Biztosan sokan szidják a BME seket a BCE gólyatáborban, mert ők is tudják, hogy már a BME GTK matekja is kétszer nehezebb a BCE mateknál, hát még, a VIK és a GPK matekja. Sehol se nehéz a BCE a BME hez képest. Konkrétan a BME VIK ötször nehezebb a BCE nél, akármelyik kar.
2020. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Azt hiszem, veled nem érdemes vitatkozni. Nem sokat tudsz a BCE-rõl, mindent csak feltételezel. Nyugodtan legyél abban a megrögzött hitedben, hogy az egész BCE könnyû. Sok könnyû van, de a gazdelemzõ pont, hogy nem az. Nem egy szaktársam hagyta itt és ment át BME-re, mert túl nehéz volt. Mérnökinfos is lett köztük.

Veregesd meg a vállad, hogy BME-s vagy és élj boldogul.

A kérdezõ szerintem egyik egyetemmel, szakkal sem foghat mellé, csak azt kívánom, hogy ha a BME-t választja, ne legyen ilyen faragatlan sznob.

2020. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy a BME nehezebb sokkal, nem az én személyes véleményem, ez bizonyítható tény. Persze BCE nehéz és átmentek BME VIKRE az év vicce.
2020. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tehát ne keverjük a tényeket a személyes véleménnyel. A BME nem csak egy személyes vélemény szerint nehezebb, tényleg nehezebb. A BME GTK nehezebb mint a BCE gazdasági szak. a BME VIK nehezebb mint a BME GTK. a BME TTK nehezebb mint a BME VIK.
2020. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!