Van értelme megpróbálni?

Figyelt kérdés

Tehát egy éve végeztem egy szakgimnáziumba, felvettek egy szakra, de nem tetszett, majd kitaláltam, hogy megcsinálom az emelt bioszt és kémiát, hogy legyen választási lehetőségem. Mivel erre elég későn jöttem rá, így csak bioszra jelentkeztem, arra egy hónapot tanultam, és egész jó lett így szóbeli nélkül is. Viszont úgy érzem a kémia nem fog menni, pedig már nyár elején elkezdtem a tanulást, de egyelőre butának érzem magam belőle. Még csak az ált. és szervetlen kémiánál járok, értem is nagyjából, de még nagyon sok van hátra.

Matekból egész jó vagyok, viszont a memóriám nem valami jó. Szerintetek lehetséges egy 70%-os kémiát csinálnom?



2020. aug. 2. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi információból nem lehet megmondani halálbiztosan. Így jóindalottal telítve annyit mondok, hogy kellő szorgalommal lehetséges elérned a célodat.
2020. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen információ kéne még?
2020. aug. 2. 08:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kémiánál szerintem a szóbeli a könnyebb része. Nézd a kísérletes videókat youtube-on, nekem sokat segítettek.
2020. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Petneki József ***** válasza:
100%
Véleményem szerint lehetséges, ha kellő erőbedobással, szorgalommal, és elszántsággal csinálod.
2020. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, ha az elején úgy érzed el vagy veszve. Én jártam előkészítő tanfolyamra, ahol az elején olyan is volt köztünk, aki még soha életében nem tanult kémiát.


Én igen. 7. osztályos koromtól 11.-ig. Amikor elhatároztam, hogy elmegyek emelt kémiára. Hát, talán ha 10-12 pontra megtudtam írni egy érettségit. Ami elég para 5-6 év kémia tanulás mellett.


Ennek több oka volt:

1. A kémia érettségi nagyon nem a tanultakról szól, inkább az összefüggések meglátásáról.

Ez alatt főleg az anyag-/elektronaszerkezettel való összefüggéseket értem. Mert mindennek ez az alapja.


2. Mivel nekem annó a kémiát nagyon nem ezzel a mindsettel tanították, ezért nagyon nehéz volt számomra az elején.


3. Ahhoz, hogy kémiai érettségi jól sikerüljön nem minden a tanulás. Vagyis akkor tudsz jó eredményeket elérni, ha a valós érettségi feladatsorokon gyakorolsz. Átnézed az összeset, kijegyzeteled azt, hogyan is kell megoldani a feldatokat.


4. Ami a számolást illeti. Ott is érdemes egyszerűbb típusfeladatokkal elkezdeni, majd áttérni az érettségis példákra. Az az baj az érettségis feldatokkal, hogy nagyon összetettek, egy feldaton belül több témakör is előkerül. Így csak akkor fogsz tudni érdben nekilátni, ha már azért nagyjából átvetted az anyagot, és érted az összefüggéseket. Ez időbe telik.


5. Emiatt szerintem egy átlagos képességű embernek az a reális, ha 2 év alatt kényelmesen fel lehet készülni az érettségikre.

2023. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!