Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PPKE-JÁK 1. félév tárgyfelvétel?

PPKE-JÁK 1. félév tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első éves jogászként kellene túlesnem a tárgyfelvételen.Találtam mintatervet, viszont abban csak 28 “kreditnyi” tárgy van és félévente 30 kell.Jelenleg is tanuló jogászok, tudnátok nekem segíteni mit érdemes még felvenni?

A mintatervben szerepel:katolikus hit alapjai,jogfogalmak(bevezetés),közgazdaságtan(bevezetés),egyetemes állam és jogtörténet,informatika gyakorlat,latin gyakorlat,magyar alkotmánytörténet,római jog 1. és testnevelés :)

Előre is köszi a segítséget!



2020. aug. 5. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A félévenkénti 30 kredit csak ajánlás, te osztod be hogy melyik félévben hány szabvált ill. kötvált veszel fel, a lényeg hogy az öt év alatt mindkettőből elvégezd a 16 és 21 kreditet. Én speciel első félévben nem vettem fel egyet sem, így a kötelező 28-at tudtam le, a következő félévben viszont 33 kreditet vettem fel amivel máris egyensúlyba hoztam a félévenkénti 30 kredites ajánlást.

Ha már most el akarod kezdeni ledolgozni a szabválokat/kötválokat, vegyél fel olyat ami időpontban neked megfelel. Az előző évek fb. csoportjaiban pedig keresgélj rá a tárgyakra, hogy melyikről mit írtak azok akik akkor vették fel, valamint a markmyprofessoron is utána nézhetsz, melyik tanárról mit ír a többség, és ez alapján könnyebben fogsz dönteni.

2020. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez a markmyprofessor nagy segítség lesz :)

Viszont, én ezt találtam a 30 kredites történetről:

“A félévente teljesítendő kreditek száma harminc. Ennek érdekében a hallgatónak az adott féléven előírt kötelező tárgyak mellett annyi kötelezően és szabadon választható tárgyat kell felvennie és teljesítenie, hogy azok összesített kreditértéke a kötelező tárgyak kreditértékével együtt elérje a harmincat.”

Én ezt a kötelező kategóriának értelmezem, de ha esetleg mégsem, akkor is szeretném biztonság kedvéért elérni a 30at.

Örülnék konkrét ötleteknek a tárgyat illetően, így első félévben mit érdemes :)

2020. aug. 6. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban megtévesztő ez a megfogalmazás, de hidd el, nem kötelező a félévenkénti 30 kredit, a lényeg hogy nagyjából hozd évente a 60 kreditet, mert így fogod teljesíteni az 5. év végére a 300-at. Elveikben az is lehetséges, hogy az egyik félévben 20, a másik félévben 40 kreditet teljesítesz (én másik szakon csináltam hasonlót).

A tvsz.-ben írtak az irányadók egyébként, a teljesítendő kreditek kapcsán annyit ír, hogy a legelső két félév végére teljesíteni kell legalább 30 kreditet, illetve hogy két félév alatt 36-ot kell teljesíteni ahhoz hogy államin maradj (ha önköltséges vagy akkor mindegy). (18.§)

Kötválok közül az őszi félévben szerintem könnyű és a legérdekesebb a sportjog, megéri be is járni rá. Nem vészes még a világgazdaságtan, főleg ha érdekel a gazdaság. A jogászi etikai problémák is érdekes és könnyű teljesíteni, az egyébként katalógusos.

2020. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. aug. 6. 15:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz szabvált, de kevesled a kreditet, akkor vedd fel az alkotmányjogot. Ha most kezdeném a jogot, biztos így tettem volna. Így előbb letudod a köziget is. Valamint, ha ott tartasz a jogelméletet is vedd fel előbb, azt hiszem a bevjogra épül, de mintatanterv szerint 4. féléves. Ha jól emlékszem 2. Félévben már fel lehet venni. Sima tárgynak tűnik, de nagyon aljas és sokat kell rá tanulni. Rengeteg pázmányos életét megkeserítette már. Szóval minél előbb, annàl jobb. Tutorod egyébként nincs? Ha van, de nem beszéltél vele, nyugodtan támadd le, és bombázd a kérdéseiddel.
2020. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!