Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy OE? (Mérnökinformatika)

BME vagy OE? (Mérnökinformatika)

Figyelt kérdés

11.es lány vagyok de nem tudom hogy BME-re vagy OE-re menjek. Mérnökinformatikát szeretnék tanulni.

Melyik, és miért??



2020. aug. 5. 15:45
A kérdező szavazást indított:
BME
OE
46 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Presztízse miatt a BME, de az OE-n egyébként a Neumann karon a mérnökinfó szak pont nagyon jó, úgyhogy ne keseredj el ha csak oda vesznek fel. De a diplomán szerintem jobban mutat, hogy BME.
2020. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Voltam mindkettőn. OE mellett szinte végig dolgoztam és élvezettel (!!!) foglalkoztam a szakmámmal szabadidőmben. Lehet, hogy velem volt a baj, de intelligens embernek tartom magam, akinek ezelőtt egyszer már sikerült diplomát szereznie egy másik (biológia) szakon, de úgy éreztem, hogy a BME meghaladja a képességeimet. Mindig leharcolt, fáradt voltam, nem volt kedvem egyetem után tanulni sem, dolgozni nem nagyon jutott időm mellette, örültem, ha sportolni tudtam, nemhogy még kódoljak is szabadidőmben. Teljesen elvette a kedvem szakmailag és sajnos a légkör sem tetszett. Nagyon belenevelik a hallgatókba az elitizmust és hogy lenézzenek minden más egyetemet és szakot, mert ők a nagy BME-sek. Ez nekem nagyon nem tetszett, pedig akkor még én is úgy voltam vele, hogy ott fogom befejezni a szakot. Be akartam bizonyítani magamnak, hogy képes vagyok rá, de a harmadik félévemben, mikor biztos volt, hogy csúszni fogok a sok küzdés ellenére és annak ellenére, hogy abban a másfél évben semmi mást nem csináltam szinte, csak tárgyakat teljesítettem, úgy döntöttem, hogy ez nekem nem ér meg ennyi szívást. Egyébként munkavállalóként ugyanúgy BME-sekkel dolgozom együtt és semmit nem vesztettem ezalapján. A szakmában már nem sokat differenciál, hogy hol szerezted a papírt. Sokszor még az sem, hogy van-e papírod.


Alapszakként nem vállalnám a BME-t, főleg ha másoddiplomának szánod, mint én és túl nagy luxus lenne minden más helyett csak tanulni.

A mesterszakot hallásból ismerem, elképzelhetőnek tartom, hogy vissza fogok oda menni, mert sokkal emberibben kezelik már a hallgatókat.


További érveim az OE mellett:

-ha úgy hozza az élet, hogy valamilyen okból nem tudod folytatni a szakot nappalin, válthatsz tagozatot és befejezheted estin, levelezőn ugyanott, minden tárgyadat elfogadtatva

-számomra sokkal vonzóbbal a szakirányok az OE-n, de ez csak személyes vélemény

-jobb a légkör és számomra barátságosabb is az általános mentalitás

-alapvetően rugalmasabb az egyetem tanulmányi ügyekben, az oktatók is és a vezetés is


Ha verni akarod arra, hogy BÉEMÉS DIPLOMA, akkor szerintem várd ki a mestert. De ez csak az én véleményem. Lehet, hogy jobb képességű vagy nálam és neked sima liba lesz.

2020. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy úgy ki van szinte mindenki ezzel a “milyen egyetem lesz beírva majd a diplomába stb” gondolatokkal. Én már lassan 4 év munkaviszonnyal a hátam mögött mondom (olyan területen dolgozok, ahol egy pályázat keretében munkaerőforrás közvetítéssel foglalkoznak) bátran állíthatom, hogy 1-2 ilyen maradi felfogású munkáltatón kívül (nem tudom szebben kifejezni) szinte senkit nem érdekel milyen egyetemen végeztél. Egy dolog számít. Érted-e, amit csinálni kell, milyen a problémamegoldó képességed stb. Amikor dolgozni fogsz, ott már nem lesz elegendő arra verni, hogy BME-n meg itt-ott végeztél és neked keményebb volt a matek, mint mindenki másnak, mert csak az számít majd, hogy az adott munkakörben milyen hatékonyan látod el a feladatod, és ez a legtöbb szakterületen érvényes. Én pl. tapasztalatból mondom, hogy nálunk interjún a legutolsó szempont, hogy hova járt. A beszélgetésből, az interjú hangulatából eldől a dolog, a diploma annyit számít, hogy felmutatja, hogy egyébként papírja megvan róla.
2020. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem nézték soha a diplomámat. Elémvágtak egy tesztfeladatot, megnézték, az iparban milyen technológiákkal és mennyi időt foglalkoztam és ha ment a teszt, visszahívtak bértárgyalásra. És itt jön képbe, hogy tudsz-e a diploma mellett mást is letenni az asztalra vagy sem. Ha igen, akkor már nem a nulláról indulsz a munkaerőpiacon, ha nem, akkor sincs baj, majd bedolgozod magad a szakmába, de semmivel nem leszel előkelőbb helyen, mint a kicsit is tapasztalt kolléga (sőt, gyakran inkább hátrébb).
2020. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem jártam mindkét egyetemre, én BME-s voltam. Szerettem nagyon odajárni, viszont tanulni kell. Az első két évben nem igazán tudtam gyakornoki melók után nézni (csak nyáron), szerintem tök mindegy hol végzel, de mindenképp gyűjts tapasztalatot. Én ajánlom a BME-t ha jó elméleti alapot akarsz. Nem az OE ellen szólok, csak nem jártam oda, így véleményt nem formálnék róla.
2020. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
BME-s vagyok de nem VIK es. Nemrég találkoztam pár GPK-s haverral. Ők azt mondták, hogy nem előny a BME, mert úgyis a tudás dönt majd, ha jó vagy jöhetsz bárhonnan. Az első pillanatban számít a papír de aztán megnézik, hogy jó vagy e, ott dől el a lényeg. Ők se VIK esek, viszont szerintem mérnökinfóba jobb az OE mint más egyetem gépészkaron ami nem BME, bár nem vagyok benne otthon. Hogy jobb tudást kapsz e a BME-n? Valószínű. Igen jobban mutat a BME sokkal. Viszont a VIK hát... AZ KU.RVA NEHÉZ. Szerintem ha olyan penge vagy, akkor BME VIK.
2020. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

OE-NIK-en voltam infós, BME-TTK-n csináltam a mesterszakos papíromat. Külföldön az emberek egyiket sem ismerik, fingjuk sincs arról, miért legyezgetik az emberek nevenincs egyetemekkel magukat, ha egyszer náluk diploma nélküli szakmunkások is képesek úgy fejleszteni, mint az álom. Idehaza meg annyira leszarja a HR, hogy mit hol végeztél és mit tanultál, hogy nekem eddig 2x adtak rossz nyelven tesztfeladatot, holott világosan le volt írva, mivel foglalkoztam. Emellett rendszeresen keverték azt is, milyen egyetemen végeztem, hol egymással az alapszakom és a mestert, hol Debrecennel meg ilyesmi.


A VIK-esek nagyon szeretik magukat verni, de igazából semmit sem számít. Amúgy a BME más karain sokkal jobb a légkör, csak ott megy ez a rituálés önszopás, amit nem vikesként is rohadtul untam az ottani korpásbajszú 2x bukott népségtől. De akinek az kell, hogy 5 év alatt végezzen az alapszakkal, mikor máshol a második diplomádat szerezhetnéd és erre legyen hű, de büszke, annak hajrá. Az évfolyam 5%-a végez egyenesben, nagyjából 30-50 ember.

2020. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Nehéz döntés. Én a BME-n végeztem az alapot, de nagyon kiábrándultam az ottani egyetemi légkörtől:

- kevés a lány (ez neked is rossz, mert mindneki rád fogja csorgatni a nyálát)

- igénytelen, Down-kór bajszos, büdös srácokkal vagy összezárva sokszor ablaktalan termekben

- a tanárok egy része rettentően frusztrált és oktatói munkára (is) teljesen alkalmatlan

- nem engedik, hogy saját témát válassz

- néha indokolatlanul magasak a követelmények (pl. sok ZH és beadandó egy mezei aláírásért)


Viszont jelenlegi munkahelyemen interjúztatok elég sokat, és az Óbudaisoknál kevesebben szerepelnek gyengébben (pedig nem Google szintű agytorna kérdéseink vannak). Vannak nyilván mihaszna BME-sek és tehetséges Óbudaisok, de azért számítanak az arányok.


Ami mindenképp a BME mellett szól, hogy ott több irányba lehet specializálódni, illetve az indokolatlan szivatás mellett azért legalább fontos elméleti tudást is belevernek az ember fejébe. (Szóval végül a BME-re szavaztam.) A helyedben elgondolkodnék még az ELTE-IK-n is, ha nem ragaszkodsz a műszaki vonalhoz.

2020. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Pannon
2020. szept. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
ELTE programtervező informatikussal jobban jársz, ha nem akarsz hardver-közeli alkamazásokat írni.
2020. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!