Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha sokat hiányzom/lógok...

Ha sokat hiányzom/lógok (igazolással) jelentéktelen órákról, akkor ennek lehet valami negatív következménye az egyetemi felvétellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
12. osztályba megyek szeptembertől és eddig mindenre bejártam és mindenre tanultam. Így szinte minden gimis évemben 1-2 négyesre voltam a kitűnőtől. De közben rájöttem, hogy semmi értelme nincs azokra a tanórákra tanulni/bejárni, amihez nekem és a jövőmnek semmi köze. Jövő tanévben így csak a matek-, info-, magyar- és töriórákra kell fókuszálnom. A többit néha szívesen kihagynám, például, ha első vagy utolsó órában lennének. 18 éves vagyok, szóval elvileg magamnak is le tudom igazolni. Ennek ellenére lehet ennek negatív következménye az egyetemi felvételimre nézve? Nézik az ilyen dolgokat(hiányzott órák száma / többi tantárgy jegyei) az egyetemek?

2020. aug. 7. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Magadnak is le tudod igazolni? Ebben biztos vagy? Mindenesetre, ha a sulid nem kap agybajt és nem vágnak ki, vagy húznak meg, akkor az egyetemet semmi más nem fogja érdekelni, mint a felvételi pontszámod.
2020. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. válaszólónak

Nem vagyok biztos benne, de mintha azt mondta volna az osztályfőnököm előző év eleje felé, hogy változott valami és szülők is tudnak "orvosi" igazolást adni. Ekkor még 17 voltam, most meg ugye már 18 szóval ebből én arra következtetnék, hogy magamnak tudom igazolni a dolgot.

Azt pedig, hogy a suli kivágna nem tartom lehetségesnek. Sokkal durvább eseteket is simán tolerálnak (250+ óra hiányzás stb.) és én vagyok az egyik legjobb diák az iskolában versenyek szempontjából.

Nem tervezek sokat hiányozni, csak 3 előrehozott érettségivel elég sok lyukasórám van és 2 lyukasóra utáni utolsó biosz órát például egyszer kétszer szívesen kihagynék.

Megbukni pedig 0 erőfeszítéssel is nehéz szerintem, szóval az sem akadály.

Köszi szépen a válaszod!

2020. aug. 7. 00:28
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A felvételinél csak a pontjaid lesznek fontosak, de a későbbiekben annyi negatív hatása lehet, hogy megszokod, hogy ha valami nem tetszik, vagy nem tartod fontosnak, akkor nem jelensz meg, mert csak. Egyetemen általában a gyakorlatokon az órák 70%-án jelen kell lenni. Vagyis, ha egy gyakorlatod 10 alkalommal van egy félévben, akkor max.3szor hiányozhatsz, ha ezt túlléped, buktad a tárgyat.
2020. aug. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Igazolást családi okoból összesen 3 napot tudsz magadnak beírni, ahogy én tudom. Egyébként ha túllépsz egy adott óraszámot hiányzásban (olyan 30% körüli, ahogy én emlékszem), hiába igazolt, osztályozó vizsgáznkd kell.
2020. aug. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Egy tanévben csak három napot tudsz igazolni. Ha mindjuk lógod háromszor egymás után a hétfő reggeli biosz órát akkor máris elment az a három nap. Orvosi igazolást kicsit nehéz lesz szerezned az első és a hetedik órákra. Így hamar összegyűlik a 30 igazolatlan órád és mivel nem vagy tanköteles kiraknak a suliból.

Ha mégis sikerül orvosi igazolást szerezned akkor meg az adott tárgyból összegyűlik a tanórák 30 %-a akkor osztályozó vizsgát kell tenned mondjuk bioszból. Ott aztán bármi történhet.

2020. aug. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne ha lehetne ilyet csinálni, de akkor senki sem járna be olyan elképeztően fontos és lényeges órára mint pl az etika (amire még lehet hogy a szülő is adna igazolást). Ami ellen valószínűleg tennének, mert valakinek fontos volt hogy, benne legyen az órarendben. De igazuk van az előző komentelőknek ha túl sokat hiányzol osztályozózni kell plusz ha ezek a tanárok jóba vannak az érettségi tárgyakat tanító tanárokkal akkor könnyen lehet hogy, pikkelni fognak rád és lerontják az eredményeidet.
2020. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket mindenkinek!


Természetesen tisztában vagyok a 30%-os vizsgázós dologgal. Ezért nem is lépném sose át a határokat.

Azt se tudom elképzelni, hogy a többi tanár befolyásolná az érettségiztető tanáraimat, mert a magyar és töri tanáraim nagyon intelligensek és mondták is már, hogy nem tartják helyesnek, ha valakit nem kizárólag a tudása alapján osztályoznak. Pikkelni amúgy sem pikkelnének tanárok, mert mindegyikkel jóban vagyok és mindenkivel tisztességesen bánok.

Azt is tudom, hogy 3 családi okból való hiányzást lehet igazolni, de mint írtam nekünk az osztályfőnök azt mondta, hogy valami új rendelet szerint szülő is adhat igazolást, ha a gyerek beteg. Csak azt mondta, hogy ezt a változást nem hangoztatják más osztályfőnökök, mert nem akarják, hogy lógjanak a diákok. Viszont ezt én is nehezen tudom elképzelni, úgyhogy majd rákérdezek nála és az alapján cselekszem.

2020. aug. 7. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem jártam be, meg más fontos tantárgyakat tanultam azokon az órákon. A tanárok is rugalmasak voltak, szerettek. Én többet hiányoztam mint 30%, de minden dolgozatot ötösre írtam, így nem volt semmi osztályzó vizsga. Mellette dolgoztam is. Megértőek voltak, pedig egy szigorú erős gimi volt.
2020. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8. válaszolónak

Megnyugtató. Remélem nálam is ilyen rugalmasak lesznek.

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod. :)

2020. aug. 8. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!