Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne, ha valaki nagyon...

Mi lenne, ha valaki nagyon elrontaná az egyetemi nulladik zh-t matekból?

Figyelt kérdés
Lenne komolyabb következménye? Ha nem, akkor mi lenne utána? Mondjuk, ha valaki összehoz 10 pontot a 40 ből, vagy csak 8 at, vagy ne adj Isten, negatív pontszámot. (BME GTK)?

2020. aug. 8. 00:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Felveszi a felzárkóztató kurzust, aztán elvégzi - jobb esetben, vagy kivágják a feltételek nem teljesítése miatt.
2020. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nem vághatnak ki emiatt. Viszont ha valaki nem tudná beiratkozáskor, ha felveszi a felzárkóztatót és ott jól tanul akkor lehet, hogy a félév végére neki is ugyanolyan jól megy a sima matek, mint annak akinek a szintfelmérő hibátlan lett? Én nem olvastam azt, hogy ha ezt elkúrja valaki azért kirúghatják, ugye azt nem lehet? Ez a többieknek szólt.
2020. aug. 8. 00:20
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
0. Zh-n ha megbuksz, akkor fel kell venned a Bevezető Matematika tárgyat és annak teljesítésével válthatod ki.
2020. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nagyon easy 0. ZH.
2020. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
tegyük fel, hogy valaki 0 tudással elmegy felkészítő tárgyra és elvégzi, akkor a sima matek is mehet mellé jól neki? Akármilyen hiányossága van, ha azt elbukja, akkor a felkészítő tárgyal felkészülhet úgy, hogy a sima matek is jól menjen neki? Fogalmam sincs, hogy milyen lesz amúgy de a kérdés adott.
2020. aug. 8. 01:20
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején az ELTE-n csináltam ezt végig, de valamit nagyon elkúrtak akkor a tanárok... a feladatlapot a bent felügyelő felsőbbévesek is tanácstalanul nézték, sokan, akik a Fazekasból(!) jöttek se tudták elégségesre megcsinálni. Nehéz is volt a feladatlap, meg az idő sem volt rá elég.

Ehhez képest a felzárkóztató óra egy vicc volt, akármelyik tanárnál is vette fel az ember; kb. még jó, hogy kinézték belőlünk azt, hogy a négy alapműveletet ismerjük, mert talán még azt is megtanították volna nekünk újra... Azért a félév végén olyan tesztet írattak, amin csak a tényleg debilek nem tudtak átmenni.

Nem tudom, hogy a BME-n ez hogy megy (mármint hogy milyen minőségű a teszt és a felzárkóztató), de az ELTE-n tényleg semmit nem ért. Az viszont szinte biztos, hogy ez a tárgy nem fog neked 4 év középiskolai matekot kiváltani.

2020. aug. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

BME-re felkészít a saját honlapjuk, a BME Alfa. Nagyon szívatós a pontozás, de ha végig gyakorolsz itt mindent, akkor menni fog.

Ha nem sikerül, még nem rúgnak ki, csak fel kell venni a bevezető tárgyat, ami elveszi az időt más tárgyaktól, és tanártól függ, milyen erősek a követelmények. Ha az sem sikerül, újra fel kell venni, és ha sok minden épül rá, akkor csúszol. Én nagyon féltem, hogy a sok órát nem bírnám jó átlaggal zárni, ezért augusztusban végigcsináltam az egész honlapot, és így simán meglett.

Ja és van augusztusban fizetős 0.zh felkészítő, szerintem az nem szükséges, ha erős középpel/emelttel jössz.

2020. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ha felvenném azt a bevezetőt azzal nem lenne gond, viszont ha valaki tegyük fel az elején nem érti, majd felveszi a bevezetőt, akkor azzal együtt lehet jó a sima matekkal mint mások? Tehát olyan jó, mint aki alapból értette a nulladik zh-t és csak sima matekra ment, mert neki nem kellett bevezető tárgy. Én amúgy jó matekos vagyok, viszont gimiben sajna alig figyeltem és tanultam, emiatt vannak hiányok. Érzék van, csak alig tanultam sajnos, amit bánok nagyon már. Félek.
2020. aug. 8. 12:41
 9/25 anonim ***** válasza:
Mint írtam, csak emiatt ne vedd fel. Annyit nem tanítanak abban a 15 órában, hogy 4 év anyagát megtanuld belőle.
2020. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
De ha rossz a nulladik, akkor kötelező vagy ajánlott? Én azt olvastam, hogy (melegen) ajánlott. A komment szerint meg fel kell venni. Azt hadd kérdezzem meg, hogyha abban jó vagyok amit tudok, csak mivel hiányosak az ismeretek, akkor út közben bepótolhatom azt ami feltétlenül kell és akár jó is lehetek egyetemen matekból? Mehet ez így, hogy időközben pótol az ember, vagy ha az elején nem megy, akkor nagy a gáz? Igazából a 4 év anyagából tudok sokmindent, bár van amit nem.
2020. aug. 8. 13:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!