Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségin Python programozáshoz csak az IDLE-t lehet használni, vagy használhatok más alkalmazást, mint pédául a VSCode?

Figyelt kérdés

A 2020. májusi érettségi lapon a "Fontos tudnivalók"-nál azt írják, hogy: "Kérjük, jelölje be, hogy mely operációs rendszeren dolgozik, és melyik programozási környezetet használja!" [link]

A képen látható, hogy fel vannak sorolva prog. környezetek és mellette vannak üres vonalak. Ebből arra következtetnék, hogy oda beírhatok mást is az ajánlottakon kívül.

Viszont az oktats.hu-n a "A fővárosi és megyei kormányhivatalok által a 2020. év vizsgaidőszakaiban szervezett informatika érettségi vizsgán használható ingyenes szoftverek." pont alatt a következő áll: [link]


Ti milyen programban írtátok a Python kódot érettségin?

Tudtok esetleg hivatalos email címet, ahol ezt megkérdezhetném?



2020. aug. 10. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem írhatsz be mást, választani lehet. Benne van a PyCharm is.
2020. aug. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tényleg? Az nagyon jó lenne! Én nem találtam sehol leírva, hogy PyCharm. Megkérdezhetem, hogy hol olvastad / honnan hallottad, hogy azt is lehet használni? És, ha azt akarom használni majd érettségin, akkor hogy tudom ezt előre jelezni, hogy legyen majd telepítve a gépre? Vagy saját magamnak kell majd előtte leszedni?
2020. aug. 11. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A szoftverlistában olvastam.

A szoftverválasztási nyilatkozatban tudod jelezni.

2020. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Közben már én is megtaláltam. (2018-as dokumentumot néztem 2020-as helyett)

A szoftverválasztási nyilatkozatot mindenkinek ki kell tölteni, aki emelt infózni akar vagy külön kell kérni?

2020. aug. 12. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek.
2020. aug. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!