Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a közép,...

Mi a különbség a közép, illetve emelt szintű informatika érettségi szóbeli részében?

Figyelt kérdés

Szintemelőzni szeretnék informatikából és nem tudom, hogy kell-e plusz dolgot tanulnom szóbelire, vagy ugyanaz a tudás kell, mint a középre kellett.

Az okatatas.hu-n fenn vannak a témakörök közép és emelt szintre is. A fő pontok teljesen megegyeznek és a leírásban is csak pár mondat/bekezdés különbség van. Ha valaki mind a kettőt letette, akkor nagyon örülnék, ha le tudná írni a tapasztalatait.


Közép témakörei: [link]


Emelt témakörei: [link]



2020. aug. 11. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Remélem tudok valami használhatot mondani.


Én szakgimis infós lányként 11.-ben letettem az előrehozott középszintű informatikát. Itt a teljesen alap átlag felhasználó szinten kell ismerni a dolgokat, egyetlen egy szakszavat sem kértek 2 évvel ezelőtt mikor szóbeliztem. Weboldalakról kellett beszélnem meg az email etikettről. Illetve el kellett mondanom kb 3 mondatban, hogy hogyan tudunk rákeresni weboldalra. Ezen a szinten aki nem tanul egy szót se, de használ gépet nagyon könnyen jó jegyet érhet el, de ez emelten már nem annyira játszik. Tavaly szintemelőztem, ott azért komolyabb szintű felhasználói dolgokat kell elmondani, emellett itt fontosak a szakszavak ismerete is. Pár plusz mondat itt-ott(a középszintű tételekhez képest) sokat tud változtatni egy emelt szintű szóbeli tételen.


Nekem az emelt szintű közismereti informatika érettségi egy gyengébb középszintű szakmai informatika érettséginek felelt meg, mert amit kértek mind a két szinten az már alap volt a szakmainál.

2020. aug. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát én a középre is rendesen tanultam, nem ilyen triviális dolgokat mondtam el a felelésen és 30/30 pontos is lett. Nekünk a tanár adott egy pdf-et amiben ki voltak dolgozva az egyes pontok és eléggé részletes volt. Szóval lehet, hogy azzal a pdf-el az emeltre is fel tudok készülni.
2020. aug. 11. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Lényegében ugyanazokat a témaköröket kell tudni az emeltre, de mélyebb és pontosabb tudást várnak el. Ezt mutatja az is, hogy 15 helyett 20 perc a maximális felelési idő.
2020. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!