Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME GTK nehezebb mint a BCE...

A BME GTK nehezebb mint a BCE GTK?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyan írjon aki rálát a dolgokra. Ezért ha lehet, mondjátok el, hogy miért tudjátok/gondoljátok és az is jó lenne, hogy ki hova jár(t).

2020. aug. 12. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
BME-GTK. Nagyon durván számon kérik a matekot, ugyan olyan szinten oktatják, mint a mérnököknek. A BCE-re jár ismerősöm, aki anno 40 körüli matek közép! érettségit írt és még benn van, csúszás nélkül.
2020. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a BME GTK mennyivel úgymond kevésbé presztízses mint a BCE? Ugye van aki szerint mivel műszaki egyetem, nincs tekintélye a GTK nak emiatt de ha nehezebb mint a BCE, akkor kéne annyi mint a BCE nek, nem? Amúgy olyan szempontból mindegy, hogy BME-s vagyok.
2020. aug. 12. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem gondolnám kevésbé nagy presztizsűnek, mint a BCE-t, sőt a BME-t nehezebb elvégezni. Viszont igen sajnos sok a sztereotípia, hogy a BCE MO-n a legjobb. De ha megnézed a ranglistat, amin az összes egyetemet rangsoroljak tisztán láthatod, hogy egyáltalán NEM jobb!
2020. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok :linkelem a ranglistákat

[link]

[link]

[link]

[link]

Egyik szerint mindkettő 800-1000.helyezes, másik szerint mindkettő 1001+

2020. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó de a BME nem csak közgáz a BCE igen. a BME GTK vs BCE GTK érdekel nem maga a BCE vs BME.
2020. aug. 13. 00:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván egy egyetemen többféle irány van. De ez semmit nem befolyásol.
2020. aug. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
mivel a BCE mindig is A KÖZGÁZ volt, nagybetűvel igen, ezért gazdasági területen mindig is ez lesz A LEGEK LEGJE itthon. Nem véletlenül, lehet hogy a BME-n nehzebb elvégezni, mert ott direkt szivatják a hallgatókat, ettől nem lesz erősebb. A közgázon olyanok tanítanak, akiknek évtizedes szakmai hátterük van, sokkal hitelesebb, jobban értékelik az első munkahelyen is ha te onnan jelentkeztél. :) de ez csak magánvélemény
2020. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Chikán Attilán tudsz mondani még valakit?
2020. aug. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen tudnék, nem is egyet, de pl nézz utána Szántó Zoltán Oszkárnak (gazdaságszociológia) vagy Veit Józsefnek (számvitel terület)... attól hogy Chikán Attila a legismertebb attól függetlenül nem csak ő létezik... Nagyon sok oktatónak van saját kutatása, könyve, publikációja stb...(fogadni mernék azért kötözködsz, mert nem vettek fel.)
2020. aug. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem hogy nem vettek fel.., már el is végeztem.
2020. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!