Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Amikor egy másik városba...

Amikor egy másik városba mentek továbbtanulni, előtte elszoktatok menni körbejárni a várost, ha még nem voltatok ott, vagy akkor látjátok először?

Figyelt kérdés

Tehát ha Budapesten, vagy akár vidéki nagyvárosokban (Szeged, Pécs, Debrecen) tanultok tovább, úgy, hogy nem jártatok még előtte abban a városban, és akár ott is lesztek koleszosok, tehát élni is ott fogtok a suli mellett, akkor előtte elszoktatok menni megnézni a várost, körbejárni, megnézni mi hol van, hogy ne akkor lássátok először amikor már kezdődik a suli?


(Akár középiskola, akár egyetemről van szó, de főleg egyetem)



2020. aug. 16. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2020. aug. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jártam még soha abban a városban pl Szegeden, akkor elutazok körbe nézni, hogy mi hol van, merre kell majd mennem a koliba/egyetemre stb.. Későbbiekben hasznos tud lenni szerintem.
2020. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Giminél nem volt ilyen, egyetemen igen. Mondjuk én albérletben lakom, de ott azért végigmentem a villamos vonalon, megnéztem hogyan jutok el az egyetemre, hol kell leszállni, mennyi idő mire odaèrek. Megkerestem a nagyobb épületeket, (színház, pláza, megnéztem a főtèrt) hogy később, ha a csopirttársaim majd hívnak valahova, ne legyek teljesen elveszett, tudjak mihez viszonyítani. Az évkezdés amúgyis stresszes, így legalább nem volt minden teljesen bizonytalan.
2020. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor voltam ott először, amikor beköltöztem a koliba. A felsőévesek megmutattak pár főbb helyet, megnéztem laptopon merre kell menni meg ugye ott volt az okostelefon a kezemben.
2020. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan városban tanultam tovább, ahol már voltam korábban többször is, de csak egy-egy nap erejéig kvázi turistaként. Valamint a nyílt nap alkalmával voltam az egyetemen és annak a környékén, de az is teljesen más volt. Szóval az ilyen alap nevezetességekkel, főbb utcákkal vagy terekkel, nagyobb áruházakkal tisztában voltam, de ennyi. Az orientációs napon és a koliba való beköltözést követően én körülnéztem (pl. boltok, bank automata, könyvtár, az egyetem épületei stb.) és végigbuszoztam vagy lesétáltam a “fontosabb” útvonalakat, hogy tudjam mi merre, hol tudok fel/leszállni, mennyi idő és ilyenek. Szerintem hasznos lehet, ha nem rögtön az első napon kell még ismeretlenül bolyongani, de persze közben is rájön az ember és megtanulja.
2020. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem evidens, igen.

Sopronból Szegedre mentem tanulni, lakást is vettünk, hogy ne albérletre szórjuk a pénzt, szóval fajsúlyos döntés volt.

Egy osztálykiránduláson felül (akkor jártam ott először) 2 alkalommal töltöttem el egy hétvégét Szegeden az odaköltözésem előtt: egyszer családdal, egyszer barátokkal.

Ezen kívül 1 napra mentünk az ingatlan okán.

Utólag annyiban más a helyzet, hogy hetente- kéthetente hazavezetek, szóval olyan óriási relevanciája nem lett, mintha életvitelszerűen ott élnék.

Egyébként nem bántam meg, imádom Szegedet!

2020. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én körbenéznék,csak hogy tudjam később mi merre lesz (pl boltok,suli,koli?,buszmeg,hol tudok bérletet venni stb...). Utàna meg baràtokkal mennék tovàbb felfedezni.
2020. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!