Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes drágább OKJ tanfolyamb...

Érdemes drágább OKJ tanfolyamba befektetni? 2020- ban nagyon reklámozzák,mert megszűnnek. Remélem értéke is van és piacképesek.

Figyelt kérdés

Nagyon lelkes voltam..de a sok vélemény miatt megtorpantam.

Régen a diplomára mondták, hogy nem ér semmit 😳..most az Okj nem elég????

Gyeden lévő kismama vagyok...szeretnék olyat tanulni, amivel több pénzt lehet keresni, de nincs időm egyetemre menni 36 évesen. Már van egy angol tanítói diplomám..(de ugye sokat nem lehet keresni vele😥🥺) Informatikából van alap Okj-m. Igazán szeretnék valami nagyon lépni, és elbizonytalanodtam,mit érdemes.

Szoftverfejlesztőben gondolkodom.


Hasznos, őszinte tanácsokkal sokat segítenétek, főleg hogy elég drágák.(2 hét van a jelentkezésig)..és motiváltan szeretnék tanulni 🤗


Köszönöm



2020. aug. 23. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
36 vagyok, most kezdem levelezőn az egyetemet. Van idő, akarni kell. Az OKJ-ra nem pocsékolnék időt, hogy őszinte legyek. Van A&K Akadémiás ismerősöm, ő nagyon dicsérte. Nekem is tetszett, de végül az egyetemet választottam, szintén info vonal, egész egyszerűen mert akarok egy diplomát (még nincs).
2020. aug. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően az informatikában a (naprakész) tudás számít, nem a papír. Az OKJ-s papír meg nagyon "elinflálódott", nem is érdemes megemlíteni önéletrajzban, helyette a konkrét készségeket, tudásokat, referenciákat felsorolni.


(Amúgy az OKJ abban az értelemben szűnik meg, hogy szakmajegyzékké lett átnevezve, illetve hogy hamarosan ingyen is megkapod azt, amit most pénzért. De ez mellékvágány, mert Neked nem a papírra van szükséged.)


Vannak cégek, ahol tényleges tudást kapsz sok pénzért, de az sem garancia semmire. Mármint hogy kapsz állást junior fejlesztőként, mert ahhoz kell egyfajta lelkesedés - ami ha most meglenne benned, akkor simán tanulnál a netről bármit, tele van ingyenes, vagy a tanfolyamhoz képest marhaolcsó oktatóanyagokkal. Van rá esély, hogy egy ilyen képzés "átbillent", tehát képes leszel tanulni önállóan is - de garancia nincs rá.

2020. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazából inkább tudást szeretnék, mint papírt. Nyilván egyetemen is van levelező, de ahogy nézegettem tovább tart ,drágább és van felvételi követelmény?

Szeretném szélesebbkörűvé tenni tudásomat.

Reméltem, hogy az Okj hiteles ebben ,hamár elkérnek 400 ezer Ft -ot egy ilyen 14 hónapos tanfolyamért 😳

2020. aug. 24. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!