Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még olyan közgazdász szak...

Van még olyan közgazdász szak az országban, ahol a tanulmányok során kötelező elolvasni Marxtól A tőke c. művet?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy a válaszban az oktatási intézmény nevét is szíveskedjetek megadni!


(Kérem továbbá, olyanok ne írjanak, akik a marxizmusról, a kommunizmusról vagy a szocializmusról szeretnék elmondani sommás véleményüket, mert nem vagyok rá kíváncsi.)



#felsőoktatás #közgazdaságtan #Marx #elmélettörténet #A tőke
2020. aug. 25. 12:31
 1/1 Kincsesne ***** válasza:

55 éve végeztem a műszaki egyetemen. Volt olyan évfolyamtársam, aki bencés gimnáziumban érettségizett, és ISMERTE a marxizmust. Azt mondta: persze, nem értenek vele egyet, de az "ellenfél" gondolkozását is ismerni kell.

Ma már régen tudom, hogy a marxizmus az intézményesített rablás elmélete. MEGTAPASZTALHATTUK.


Kb. 20 éve örömmel olvastam Silvio Gesell könyvét, amit Síklaky István fordított magyarra, és gót betűkkel 1916-ban adták ki (és később még néhányszor). A címe: TERMÉSZETES GAZDASÁGI REND, szabadpénz és szabadföld révén. Ezt a könyvet MINDENKINEK ajánlom elolvasni, akit a gazdaság kicsit is érdekel. Ha kéri, külön levélben többet is írnék róla. Nagyon fontos lenne közismertté tenni, ebben a kamatrabszolgaságban sínylődő világban, - mert MEGOLDÁST AD!

2020. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!