Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Burkolónak vagy közgazdásznak...

Burkolónak vagy közgazdásznak éri meg tanulni a mai világban?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Burkoló
2020. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Anyagilag a burkoló éri meg. Szabadidő és egészség tekintetében a közgazdász
2020. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha sok pénzt gyorsan akkor burkoló.

Ha nyugdíjas éveidhez közel is jobb egészségben szeretnél lenni különösebb nélkülözésektől mentesen akkor közgazdász.

Az utóbbi mellett szól még, hogy azért 10-15 év alatt fel lehet ám küzdeni magad igen tekintélyes pozíciókba, sokkal de sokkal jobb fizetésért. Nem is beszélve a munkakörülményekről, munkatársakról. Burkolóként gondolom nem kell bemutatni az itthoni munkaerőt. Persze lehet saját céged, lehetsz KATA-s vállalkozó is, ezek is opciók.


Ha van eszed egyetemhez, akkor egyértelmű a választás. Ha nincs, akkor ne szenvedj vele (azért 1 félévet meg lehet próbálni ha felvesznek államilag támogatottra, mert 1 félév után otthagyva még nem kell fizetni) menj burkolónak.

2020. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
gazdasági hallgató vagyok, nem mennék burkolónak.
2020. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Én burkoló vagyok, imádom, és jól lehet vele keresni. Persze nem ez az egyetlen szakmám.

Annyi az egész, hogy két évesen érdemes inkább megcsinálni, nem gyorsítottan, mert ott nem tanulsz semmit.

Azért mentem burkolónak, hogy tudjak az egyetemre félretenni.

2020. aug. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Én egy dolgot vennék még nagyon figyelembe. Mégpedig a nyugdíj kérdését. Ugyanis szerintem nem igazán lesz már nyugdíj mire én odaérek, és ha lesz is akkor se olyan formában ahogy ma. Szóval szerintem mindenféleképen olyan szakmát érdemes kitanulni, amit lehet idős korban is végezni, mert én pl 70 éves péket még nem láttam. Persze ez csak az én véleményem. De szerintem még mindig jobban megéri pl egy önkormányzatnál garantált bérminimumért semmit se csinálni, mint sokat keresni, és hamarabb tönkre menni benne.
2020. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Burkolóként ha később alapít egy saját céget, akkor azzal be lehet biztosítani magát egészségügyileg és pénzügyileg is. Mondjuk egy kisvállalkozás nagyon sok kockázattal jár, viszont egy nagy multinál ha bedolgozod magad, tisztességes munkaerő vagy, akkor majdnem esélytelen hogy kirakjanak.
2020. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek, de a pancser itt is, ott is bukik.
2020. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Helló!

Legyél jó szakember, találd meg a munkádban az örömöt. A többi mellékes.

A burkoló strapásabb, és hamarabb kikészíti a térdeket. A közgazdászok inkább infarktusban halnak meg. :)

Mind két szakmábol helet jól keresni.

2020. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Én a saját tapasztalataim alapján mondanám el a véleményem.

Én pont idén végeztem gazdasági egyetemen, gazd.menedzment szakon diplomáztam és sajnos az a helyzet, hogy a közgazdászokkal ma már Dunát lehet rekeszteni. Sajnos egyáltalán nem olyan könnyű vele elhelyezkedni, mint régen (családtagjaim közül sokan közgazdászok).

Én jelenleg konkrétan munkanélküli vagyok és egyáltalán nem mondanám magam rossz képességűnek, mivel korábban már dolgoztam banki szférában több mint 1 évet, így van munkatapasztalatom is. Emellett hozzátenném, hogy a megszerzett diplomám sem mondható gyengének, esetleg hátráltató tényezőnek (SZTE GTK), ugyanis itt az Alföldön jó egyetemnek számít.


Az a helyzet, hogy én elhatároztam, hogy most kitanulok egy szakmát (szintén építőipari), mivel jó szakember nagyon kevés van és nem annyira telített a munkaerőpiac az én választott szakmámban.


Az anyagiakat tekintve pályakezdő alkalmazottként Kb. ugyanannyit lehet keresni mindkettővel, viszont jó szakmával, amit jól csinálsz szívvel-lélekkel, !VÁLLALKOZÓ!-ként, gyakorlatilag rengeteget tudsz keresni ha sok a megrendelés. :)

2020. aug. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!