Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ÉLELMISZERMÉRNÖK végzettek,...

Tulpe kérdése:

ÉLELMISZERMÉRNÖK végzettek, mennyire tudtatok elhelyezkedni a szakmában?

Figyelt kérdés

Élelmiszermérnök szakon végzettek milyen eséllyel kapnak ma munkát Magyarországon, elsősorban Budapesten és környékén?


Akinek van saját vagy közvetett tapasztalata , kérem írja meg, hogy hol és mikor végzett és talált -e munkát!


Köszönöm a segítséget!



2020. aug. 25. 22:12
 1/8 anonim válasza:
62%
Én az idén végeztem.Nem fejeztem be a diploma munkámat, így én nem tudtam még szakmán belül elhelyezkedni, de a csoporttársaim nagy része már dolgozik.
2020. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak élelmiszeripar játszik. Én pl több év élelmiszeripari munka után gyógyszergyárban kötöttem ki. Van itt a minőségbiztositáson egy csomó élelmiszermérnök (több mint gyógyszerész)
2020. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hol végeztetek és melyik településen dolgoztok?


Bocsánat az indiszkrét kérdésért, de úgyis anonim mindenen, mennyit kerestek most és mennyi volt a kezdő fizetesetek?

(Ez azért fontos kérdés, mert én pályát szeretnék módosítani, részben a jelenlegi fizetésem miatt )

2020. aug. 26. 07:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden végeztem, Budapesten dolgozom, régebben több vidéki településen, ahol épen mérnöki munka akadt.

A fizetésem nem releváns információ. A kezdő olyan régen volt, hogy még az adózás is másképp ment (140e).

A mostani sekim kindulási alap. Van évfolyamtársam aki hatóságnál 200 alatt keres, van aki azóta gyárigazgató tuti sok pénzért. Én a mostani beosztásommal nettó 600 körül keresek plusz féléves prémium. Kb. 700-ra jön ki, de ezzel átlag felett vagyok.

2020. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak alap vagy mester képzést is végeztetek?

Mennyire használjátok az angolt a mindennapok során?

2020. aug. 26. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

BSc, majd később szakmérnöki. MSc nagyrészt felesleges. Soha senki nem kérdezte meg állásinterjún, hogy melyik van, de plusz 2 év, ami alatt több millió forint fizetést lehet megkeresni.


Angol nagyon fontos. Sok a külföldi partner, beszállitó, gépgyártó stb. Workshopok, videokonferenciák, auditok. Fontosabb a jó angoltudás mint az MSc fokozat.

2020. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Komolyan csak az érdekel, hogy lett-e melója? Lehet ám 150-ért is dolgozni mérnökként is.
2020. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
62%

Sziasztok!

Keresek egy élelmiszermérnököt, aki vevő lenne néhány kérdésre válaszolni egy induló vállalkozás termékével kapcsolatban. Leginkább emailben: maszatesz@gmail.com

2020. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!