Akik nagyon jó 90% vagy afölötti matek érettségit írtak tudnátok tanácsokat adni, hogy ti hogyan készültetek?

Figyelt kérdés
Májusban írtam egy 4-es érettségit, mert elbuktam egy 17 pontos feladatot a végén és most ősszel szeretném újra írni, bár egész nyáron nem foglalkoztam a matekkal és más tantárgyra is készülnöm kell.

2020. szept. 2. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Oldj meg minél több feladatot, és amelyik nem megy, vagy rossz lett, azt átnézed az elméletével együtt. Aztán folytatod tovább. Addig oldogatod a feladatokat, amíg nem megy mind.
2020. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget kell gyakorolni. Én érettségi előtt majdnem az összes addigi érettségit feladatot megcsináltam.
2020. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mateking.hu középiskolás része, illetve érettségi megoldós yt videóik. E mellett rengeteg gyakorlás.

Így írtam 90% felettit, de 1-2 pontot így is eldobtam figyelmetlenség miatt.

2020. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Középiskolaban matekból mindig 2-3-as voltam, egyetemen pedig kalkulus, statisztika, gazdmatek, számvitel minden 5-ös lett.


Ez hogy lehet?

2020. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Baluba ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, tanuld meg fölismerni a feladatokat. Középszinten gyakorlatilag csak és kizárólag típusfeladatok vannak, amiket százával oldottál meg középiskolában. A trükk az, hogy elrejtik ezeket a megfogalmazással, más adatokat adnak meg, stb. Ha ismered a típust, tudod, hogy mit kell vele kezdeni. Onnantól pedig csak az alapok biztos tudása kell a megoldáshoz. Ez viszont csak másodkézbeli tapasztalat, én nem tanultam a középszintre semmit, de ezt tanácsoltam a néhány diáknak, akiket korrepetáltam.
2020. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát én kérlek belenéztem a tavalyiba hogy lássam kb milyenek a feladatok (unalmasak..), leckéket se írtam gimiben, mert minek. El kell olvasni a feladatot, oda van írva mit kell csinálni.
2020. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
bocsi, most esett le hogy közepszintrol van szó, olyat nem csináltam.
2020. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!