Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek próbáljam meg a...

Szerintetek próbáljam meg a fogorvosit?

Figyelt kérdés
Nem Magyarországon tanulok, és itt van a fogorvosira felvételi kémiából és bioból, jelenleg kémia szakra fogok menni, próbáljak meg fősuli mellett készülni a felvételire? Természetesen úgy hogy a fősulis tananyagra szánnák naponta kb 2 órát, a felvételire is kb ennyit.

2020. szept. 2. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy, és mi motivál?
2020. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ősszel leszek 20
2020. szept. 5. 13:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Azert szeretnék fogorvos lenni, mert nagyon megbecsülik őket +azért elég jól keresnek+ugyebár az embereken szeretnék segíteni
2020. szept. 5. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj ez nem neked szól, de ettől falra mászok.

“Az embereken szeretnék segíteni”

Tudod ki segít az embereknek?: boltos, villanyszerelő, orvos, kamionsofőr, ovónő, rendőr és a végtelenségig lehet sorolni. Mert aki dolgozik az mind segít az embereken.

Ha ez az egy motivációja van az embernek ne menjen orvosnak.

Akkor menjen orvosnak ha nem tud mást elképzelni magának és képes ebben leélni az életét.

2020. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg elég jó motiváció az embereken való segítés #lol. Ismerek nem egy olyan orvost (a családban is akad) aki leszarja az embereket, jobb esetben is csak tolerálja a pácienseket, és sokszor fingja nincs, hogyan kezelje őket empatikusan. Ezzel együtt ő sem tudott “mást elképzelni magának”. Ez mennyivel jobb motiváció? Én azért választottam a fogorvosit, mert nyilván rettentően érdekes számomra, hogy mennyi szerteágazó lehetőséged van fogorvosként (nem csak az emberek szájában való turkálásról szól) érdekel a kutatás, mert rengeteg kiaknázatlan terület maradt még, hiába fejlődik és válik modernebbé a technika. Fogorvosként nem csak megdorgálni kell az embereket, mert ejnye bejnye Jani megint nem mos rendszeresen fogat. Az elhanyagolt szájhigénia rengeteg komoly betegséghez vezethet - illetve rengeteg komoly betegséget nem ritkán a fogorvos diagnosztizál. Meg persze ott van az is, hogy érdekelnek az emberek, szeretnék a felnőttekkel/gyerekekkel empatikusan és etikusan dolgozni, kommunikálni, segíteni, hogy legalább egy ember úgy menjen majd el tőlem, hogy örül, amiért lett újra foga, vagy amiért megszabadult a hosszú ideje tartó fájdalomtól, esztétikusabb lett a mosolya, akármi. Mondjuk még az elején vagyok, így nem tiszta, mire akarok majd specializálódni, de minden érdekel, így számomra a fogorvosi a megtestesült álom. Szerintem akkor ne válaszd az orvosit/fogorvosit/olyan munkát amivel napi szinten vagy emberekkel kontaktban, ha nincs érdeklődésed/akaratod/empátiád, hogy foglalkozz velük.
2020. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*higiénia, bocsi
2020. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
figyi lehet lepontoztok, bár épp klasszikus segítő szakmát tanulok, de nem kéne arról szólnia a válaszoknak, hogy fent akadunk azon, hogy segíteni akar az embereken. a fogorvosi nem egy klasszikus orvosi, egyrészt könnyebb, másrészt kevesebb időn belül fogsz jól keresni, én teljesen megértem a kérdezőt hogy oda akar jelentkezni. szerintem menni fog a felkészülés szóval hajrá. szerintem az egyetlen gond ezzel a szakmával, az hogyha nem teljesen szívből csinálod, akkor hamar megunod. tehát gondolj bele azért.
2020. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!